Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Резултати од пребарувањето

 1. I

  НЛО

  Дали верувате во Нло? Овде постирајте ги милионите видеа на кои ќе наидете на нет а се вредни за видување и наведете кои се вашите ставови во врска со оваа ми се чини најголема неоткриена мистерија. Искрено не верувам во оваа префорисрана работа али вреди да се дискутира... Еве ќе започнам јас...
 2. I

  Искра Трпева

  Искра Трпева Арсовска е родена на 1 јануари 1973 година во Скопје. Таа е професор по соло пеење, професија што ја работи и денес. Мажена е за поранешниот македонски фудбалер Благоја Арсовски. Учествувала на повеќе македонски фестивали, а највеќе на Мак Фест. Таа е сопственик на познатото скопско...
 3. I

  Сања Лефкова

  Сања Лефкова е родена на 10.07.1987 во Кочани, Р. Македонија. Основно образование: "Раде Кратовче"- Кочани, Средно образование: МБУЦ"Илија Николовски -Луј" , а сега е студент на Факултетот за Музичка Уметност- Скопје. Својата кариера ја започнува на само 6 години настапувајќи на Деца Имитатори и...
 4. I

  Bei The Fish

  Бендот настана како последица на тенејџерскиот сон Бензона и се претвори во нешто сосема поинакво. Bei the Fish е формиран од страна на дипломираниот музичар Огнен Анастасовски кој целиот свој живот го посветил на создавање на звуци. На бендот му се приклучуваат Ненад Ѓорѓиевски Тонкин...
 5. I

  Еминем

  Еминем (Сент Џозеф, Мисури, САД, 17 октомври 1972), вистинското име Маршал Брус Метерс (познат и под називот Слим Шејди) е американски рапер, продуцент и глумец. Еминем се здоби со огромна популарност во 1999 год. по објавувањето на неговиот прв албум The Slim Shady LP, кој освои Греми награда...
 6. I

  Љубојна Составот Љубојна, кој најавтентично го пренесува пулсот на македонскиот мелос, го темели творештвото не само на сопственото слегување до „изворот“, туку и длабоко навлегува во она што се нарекува современа звуковност. Станува збор за македонска музика од 21-от век, со сета нејзина...
 7. I

  Breaking Bad, AMC|2008-2013

  Број на сезони: 5 Број на епизоди: 62 Содржина: Волтер Вајт е семеен човек, професор по хемија во средно училиште, кој не успева особено да им го задржи вниманието на учениците за време на неговите часови. После оваа интелектуална работа, заминува на втора смена во сервис за миење возила, за...
 8. I

  Марија Каева

  Каева ја паметиме по дуетот со Александар Ристески - Принц во песната „Фројд е жив“. Оттогаш поминаа десет години. Во меѓувреме Марија се посвети на радиото како медиум одржувајќи го контактот со музиката. 6 години работеше како радио водител во Сити Радио и Kлуб ФМ, а сега е музички соработник...
 9. I

  Tијана Тијана е родена 03. февруари 1976. , во Скопје. Уште во својата петта година запиша музичка школа, а во својата седма година започна да свири виолончело. После школувањето учествуваше на неколку републички натпреварувања и освои значајни награди.Свиреше во Македонската филхармонија, a...
 10. I

  Ана

  Анастасија Групата Анастасија е активна од 1990 година.Членовите на бендот се : Горан Трајковски (бивш член на Сарацени,Падот на Византија,Мизар и Апореа) - главен вокал,гајда,кавал Златко Ориѓански (Бивш член на Лола В. Стаин) - гитара,тамбура,кавал и пратечки вокал Зоран Спасовски...
 11. I

  Син

  Синтезис Македонската музичка етно група „Синтезис„ е основана во 1995 година со цел да го сочува и унапреди богатиот македонски музички фолклор. Одговорна задача која оваа прекрасна дружина ја исполнува веќе една деценија и за која веќе знае и Европа и Светот. Името си го одбраа за да го...
 12. I

  Биба Додева Биба е родена на 14. април 1975 година во Скопје. Уште како многу мала покажува интерес за музика, па така нејзините родители ја запишуваат во МБУЦ Илија Николовски - Луј, отсек виолина. За време на школувањето има многу јавни настапи и концерти. По завршувањето на нижото...
 13. I

  Андријана Јаневска

  Родена е во Скопје, каде моментално живее и работи. Редовно е вработена во Македонската Опера и Балет, како прва виолина. Свири и пијано, а првата композиција ја има напишано на 11 години. Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во средното...
 14. I

  Маријан Стојановски Маријан Стојановски е роден во 1979 година. Дебито на македонската музичка сцена муи се случи на Скопје 2000 со темата "Дали ти си ова небо", за да истата година на фестивалот "Охридски трубадури" ја исполни песната "Како сокол". Веќе следната манифестација - "Макфест 2000"...
 15. I

  Ноне Неделков

  Ноне Неделковска НОНЕ е родена на 28.09.1986 година во Велес. Својата пејачка кариера ја започнува уште како седумгодишно девојче на најпрестижниот детски фестивал во Македонија - „Златно славејче". Поширока афирмација доживува во 2005. година на интернационалниот музички избор за „ИДОЛ“...
 16. I

  Т.�

  Т.Б.Трачери Т.Б. Трачери (скратено од Терористичка Банда Трачери) е македонска рок група предводена од Кирчо Арсовски (вокал, гитара и главен автор на песните). Звукот на Т.Б. Трачери е лесно препознатлива мешавина на панк, гаражен рок и рокабили, над кој до полн израз доаѓаат морбидно...
 17. I

  Маја Оџаклиевска Родена е на 21.04.1954 година, Скопје, Македонија. 1969 година како 15- годишно девојче се појавува на аудиција на Радио Скопје и пеејќи ‘Yesterday’ од ‘Bitlsi’ успева да го маѓепса жирито 1970 година се сели во Белград. На покана на Радослав Грајиќ учествува во радио...
 18. I

  Ри

  Ристо Самарџиев Ристо Самарџиев е роден во 1964 на 17 август. Тој својата музичка кариера ја започнал кога имал само 16 години. Тој ја формирал групата Цилиндер во 1981 која била прва група во Македонија што го прифатила новиот бран како правец во Рок музиката .Во групата членови беа Мики...
 19. I

  Јоце Панов Јоце Панов е роден во Штип во Македонија на 17.01.1982 година,каде што завршува Средно Музичко.Првите почетоци на музички план Јоце Панов ги прави уште во раното детство настапувајќи на детскиот фестивал во Штип.Во 1999 година,се доселува во Скопје каде што го продолжува своето...
 20. I

  Димитар Андоновски Биографија Димитар Андоновски е роден на 6. септември 1985. годи*на во Би*тола и уште од најма*ли денови прилично активно влезе во му*зичките води, пред се како ученик во нижо музичко училиште. Првото пејачко искуство, Димитар го имаше во 1994. година на дет*скиот...