Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Резултати од пребарувањето

 1. Bobi!

  Stranger Things, Netflix|2016-

  Почудни нешта "Stranger Things" е серијата која веднаш треба да почнете да ја гледате доколку сте носталгични на сериите од 80-те и 90-те. На моменти како да се враќате години наназад и имате чувство дека пред очи ви се појавуваат сцени од “Се плашите ли од темнината?“, како да е пишувана од...
 2. Bobi!

  Евровизија 2017: Киев, Украина

  9, 11 и 13 мај 2017 Потврдено учество (23 засега): Австрија Белгија Германија Грција Данска Ерменија Естонија Израел Ирска Летонија Норвешка Полска Португалија Русија Словенија Украина Унгарија Финска Франција Холандија Швајцарија Шведска Шпанија
 3. Bobi!

  Евровизија 2016: Стокхоллм, Шведска

  10, 12 и 14 мај 2016 Шведска со уште една победа во иднина ќе стане заедно со Ирска земјата со најмногу победи. Со своите шест победи засега таа е втората земја по број на победи на оваа манифестација.
 4. Bobi!

  Fortitude, Sky Atlantic|2015-

  Фортитјуд Број на епизоди: 11 Број на сезони: 1 (засега) Снег, фјордови, студ, мрак, за момент замислете дека сте во ледениот Арктик, местото каде што е сместен овој психолошки трилер што ја раскажува приказната на малиот идиличен град Фортитјуд, чие мирно постоење е уништено после брутално...
 5. Bobi!

  Better Call Saul, AMC|2015-

  Подобро повикај го Сол Број на сезони: 2 (засега) Број на епизоди: 10 Серијата која долго време ја чекавме! 8 февруари 2015 може да го запишиме во телевизиската историја, денот кога започна продолжението т.е подобро кажано спин-оф серијата на Breaking Bad, серијата која го освои светот и...
 6. Bobi!

  The Affair, Showtime|2014-

  Аферата Број на сезони: 1 (засега) Број на епизоди: 10 Длабоко видлива и понекогаш интригантно таинствена, серијата ги истражува емоционалните ефекти од една вонбрачна врска помеѓу Ноа и Алисон кои се запознаваат во локален ресторан во туристичкиот град на Лонг Ајленд. Ноа е Њујорчанец...
 7. Bobi!

  Gotham|2014-2019

  Г О Т А М Број на епизоди : 100 Серијата ја следи борбата против криминалот во градот Готам во годините пред појавата на Бетмен. Приказната се врти околу младиот детектив Џејмс Гордон, а започнува со истрагата на убиството на Томас и Марта Вејн, родителите на малиот Брус Вејн. Детективот со...
 8. Bobi!

  Welcome to Sweden|2014-

  Добредојде во Шведска Број на сезони: 2 (засега) Број на епизоди: 10 Ова е шведска хумористична серија, продуцирана од страна на NBC и како извршен продуцент се потпишува комичарката Ејми Поилер (Parks and Recreation) и нејзиниот брат Грег Поилер кој е главниот лик во серијата а всушност ги...
 9. Bobi!

  Outlander, Starz|2014-

  Туѓинец Број на сезони: 2 (засега) Број на епизоди: 16 Што ако твојата иднина е минатото? Откако биле разделени за време на Втората светска војна, медицинската сестра на Британската армија, Клер Рандал и нејзиниот сопруг Франк, професор по историја на Оксфорд, одат на втор меден месец во...
 10. Bobi!

  Song Contest #6

  Song Contest #6 - ONE HIT WONDERS Што е "One-Hit Wonders"? One-Hit Wonder велиме за оние изведувачи/групи кој направиле БУМ на музичката сцена со некој хит, а после тоа се изгубиле во морето на многу познати изведувачи. Во темата за оваа недела задолжително е да ставате само странски песни...
 11. Bobi!

  The Strain, FX|2014-

  Вирусот Број на сезони: 1 (засега) Број на епизоди: 13 Серијата „The Strain“ се заснова на трилогијата книги напишани од страна на Гиљермо дел Торо и Чак Хоган. Двајцата го напишаа сценариото за првата епизода „Night Zero“, со тоа што Дел Торо и ја режираше, а во понатамошниот тек на сите...
 12. Bobi!

  Meu Pedacinho de Chão, Rede Globo|2014

  МОЕ МАЛО ПАРЧЕНЦЕ ЗЕМЈА Старт на емитување: 7 април 2014 Завршеток: 1 август 2014 Број на епизоди: 96 ( национална верзија ) Од креаторот Бенедито Руи Барбоса ('Esperança', 'O Rei do Gado', 'Paraiso') Кратка содржина: Оваа новела ја раскажува приказната на учителната Жулиана, која...
 13. Bobi!

  Geração Brasil, Rede Globo|2014

  ГЕНЕРАЦИЈА БРАЗИЛ Старт на емитување: 5 мај 2014 Завршеток: (национална верзија), (интернационална верзија) Кратка содржина: Приказната е сместена во митската Силициумска долина, каде се запознаваме со Жонас Мара. Компјутерски бизнис гениј, тој го напуштил Бразил многу млад во потрага по...
 14. Bobi!

  Sons of Anarchy, FX|2008-2014

  Синови на анархијата Број на сезони: 7 Број на епизоди: 79 Комплицираните семејни односи на мотоциклистичкиот клуб Sons of Anarchy (SOA) од градот наречен Charming се само дел од заплетот на оваа серија. Џекс, потпретседателот на клубот, не се согласува секогаш со ствојот татко Клеј...
 15. Bobi!

  Song Contest: Победници и статистика

  Победниците ќе се апдејтираат со секое издание, додека останатите резултати од секој поединец ќе се објавуваат во посебно мислење после секое издание. Јас ќе ги ажурирам податоците во темата.
 16. Bobi!

  Penny Dreadful, Showtime|2014-

  Ужасни приказни Број на сезони: 2 (засега) Број на епизоди: 8 Насловот на новата серија на Showtime поттекнува од "penny dreadfuls" што било наслов за ефтини, сензационалистички приказни, кои се продавале за ситни пари во Велика Британија во 19-ти век. Ликовите на овие приказни биле сериски...
 17. Bobi!

  Song Contest #2

 18. Bobi!

  The Leftovers, HBO|2014-

  Преостанати Број на сезони: 1 (засега) Број на епизоди: 10 Кога 2% од светското население ненадејно исчезнува без објаснување, светот се обидува да разбере што може да се стори во врска со тоа. Можеби се работи за библиско вознесение. Неколку години после вознесението како настан кога...
 19. Bobi!

  Halt and Catch Fire, AMC|2014-

  Запри и запали Број на епизоди: 10 Број на сезони: 1 (засега) Запри и запали е сместена во 80-те години, скоро една година откако IBM го пушта на пазарот својот најголем производ - IBM персоналниот компјутер. Во оваа фиктивна драма, поранешен IBM извршник, Џо МекМилан планира да го поврати...
 20. Bobi!

  Fargo, FX|2014-

  ФАРГО Број на епизоди: 10 Број на сезони: 1 (засега) Новата серија на FX е своевидна адаптација на филмскиот класик на браќата Коен, кои се воедно и извршни продуценти на серијата. Првата сезона има 10 епизоди, додека втората засега се уште не е официјално потвдена. Освен тоа што е...