Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Резултати од пребарувањето

 1. DarkAngel

  Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  Обавезно гледајте ако сте во можност! :bravobravo: :bravobravo: :bravobravo:
 2. DarkAngel

  Гледаност на новелите во Аргентина

  Можеби знаат, но тоа сигурно не се оние гледачи кои гледаат МК канали, посебно не Шител, Анал 5 или Калфа. Инаку се согласувам за првиот пасус за помладата популација и дека воопшто тие гледачи не гледаат ТВ. Па тоа и прашувам, каде тие глупави серии се гледаат на Балканот последниве години...
 3. DarkAngel

  Гледаност на новелите во Аргентина

  Не упатив никаков напад кон тебе, туку единствено ти укажав дека непотребно изнесуваш одредени информации за кои претпоставувам членот не го интересираат, а дел од тие информации и не ти беа точни. :) А каде упеваат останатите латиноамерикански серии? Каде успеваат мексиканските освен при...
 4. DarkAngel

  Гледаност на новелите во Аргентина

  А да му одговореше кратко и јасно на детето без толкаааааво комплицирање? :pff: Не те праша ниту за 10 Mandamentos, ниту за Loco por vos, ниту за сите можни најавени серии на Телефе и Пол-ка кои нема да успеат истите да ги снимат ни за 3, камо ли за една година. И не, Loco por vos не е никаква...
 5. DarkAngel

  O Clone, Rede Globo|2001/02

  Изгледа од утре во 15 часот ќе се репризира на Хепи, преведена како Жаѓе.
 6. DarkAngel

  Дискусии за теленовелите (општо)

  Пред 2 дена почина аргентинската актерка Ерика Валнер, Марсија од Padre Coraje. R.I.P. :(
 7. DarkAngel

  Shameless, Showtime|2011-

  ^ А, сеуште ја гледаш. ОК ќе ја ѕирнам трета сезона, мада после оваква фантастична 3-та сезона од Channel 4, ич, ама ич немам волја за оваа верзија. :406389:
 8. DarkAngel

  Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  Јас пример за оваа Флешпоинт првпат гледам, сега само што ја завршив втора сезона на Ханибал што ми се снимила на Сител ХД и пуштам следен фајл на Макс, некоја си Флешпоинт серија. 3454 Mислам не дека се жалам, ќе си ја симнам 3-та сезона секако, туку по згодно ми беше онака на ТВ да ја гледам...
 9. DarkAngel

  Shameless, Showtime|2011-

  Бидјеќи има тема само за американската верзија воглавно ќе се осврнам за неа, а за извонредниот оригинал ќе отворам тема понатаму. Сосема непланирано почнав да ги гледам овие две серии, читав добри критики и за двете, па онака ги симнав првите две епизоди од американската верзија и позитивно ме...
 10. DarkAngel

  Hannibal|2013-

  Бидејќи секој работен ден од 23:30 до таму накај еден ми е ставено да се снима на Сител ХД, сега ги завршив последниве епизоди од прва сезона. Пилотот го гледав уште пред 2-3 години кога и премиерно се емитуваше. Беше солиден, но тогаш ептен не ми беше во план и ја оставив за некои други...
 11. DarkAngel

  Дискусии за прајмтајм сериите

  Mr. Robot имаше силен пилот, после малку олабавија, па хајпот го оправдаа при последните три-четири одлични епизоди, каде што ќе приметиш дека направиле омаж на еден популарен филм од нашето детство. Втората сезона почна доста добро, па ќе видиме како понатаму ќе се развива. The Night Of и...
 12. DarkAngel

  Primetime Emmy Awards

  Богами после толку критики врз академијата, очигледно само под притисок донесуваат правилни одлуки, а тоа и не говори баш најдобро за нив. Можеби The Leftovers не е по вкусот на академијата, за прва сезона разбирливо критиката не беше консензуална во пофалбите, ама сега за втората сезона...
 13. DarkAngel

  Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  Најс :) Последен пат на Сител гледав, т.е. снимав The Killing лани летово, ама отидов на одмор, па застанав на пола од прва сезона, белким летово маратонски ќе ја изгледам цела. Инаку од Ханибал само пилотот го гледав кој беше доста солиден, меѓутоа од втора и трета сезона ја сместуваат меѓу...
 14. DarkAngel

  Избор на теленовела

  Крај на јули / почеток на август најверојатно.
 15. DarkAngel

  Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  Оригиналниот или американската? Јас прво ја почнав американската и ми беше баш симпатична, еве сега ја почнувам втора сезона. Ама британската е брутална, дефинитивно must see. :se poklonuva:: :se poklonuva:: Какви нездрави работи им текнуваат, секоја им чест. За три недели две сезони изгледав.
 16. DarkAngel

  Гледаност на новелите во Аргентина

  Добро е што ова е последна сезона на Bailando во Showmatch, бидејќи кога тоа се емитува Десетте Заповеди го победуваат Тинели :haha: . И драго ми е што по долги години го вратија Gran Cunado (пародија на Велики Брат) кое одеше на Showmatch (т.е. Videomatch тогаш) додека Тинели беше во Телефе на...
 17. DarkAngel

  Person of Interest|2011-

  Еве стрим со добар квалитет ако некој сака за вечерва, т.е. рано наутро да го гледа финалето во живо (04:00 по наше): :) http://www.stream2watch.co/live-now/liv ... ive-stream А еве интервјуа со креаторите во врска со финалето и целата серија воопшто: http://deadline.com/2016/06/person-of-i...
 18. DarkAngel

  Дискусии за прајмтајм сериите

  ^ viewtopic.php?f=20&t=6865 :namignuva:
 19. DarkAngel

  Westworld, HBO|2016-

  Вестворлд "Westworld" е новата серија на HBO создадена од Jonathan Nolan (Person of Interest) и Lisa Joy (Pushing Daisies) базирана на истоимениот филм од 1973 година, напишан и режиран од Michael Crichton. Извршните продуценти се Jonathan Nolan, Lisa Joy, .Ј.J. Abrams и Bryan Burk, а Nolan се...
 20. DarkAngel

  Person of Interest|2011-

  Сега ги надокнадив последниве три епизоди... каквo е ова серииште :se poklonuva:: :se poklonuva:: :se poklonuva:: :'( посебно 100тата епизода која беше нешто најсовршено досега во POI, таква кинематографија, такви сцени, емоции... нешто неописливо, таа епизода според мене ги заслужува сите...