Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Резултати од пребарувањето

 1. DarkAngel

  Westworld, HBO|2016-

  Вестворлд "Westworld" е новата серија на HBO создадена од Jonathan Nolan (Person of Interest) и Lisa Joy (Pushing Daisies) базирана на истоимениот филм од 1973 година, напишан и режиран од Michael Crichton. Извршните продуценти се Jonathan Nolan, Lisa Joy, .Ј.J. Abrams и Bryan Burk, а Nolan се...
 2. DarkAngel

  Educando a Nina, Underground, Telefe|2016

  ЕДУЦИРАЈЌИ ЈА НИНА Број на епизоди: 130 "Едуцирајќи ја Нина" е аргентинска телекомедија продуцирана од Себастиан Ортега и Пабло Куљел, а чиј автор е Ернесто Коровски. Гриселда Сисилијани е протагонистката во оваа комедија која ги толкува близначките Мара и Нина, разделени од самото раѓање, но...
 3. DarkAngel

  Mr. Robot, USA|2015-

  ГОСПОДИН РОБОТ Број на сезони: 2(засега) Број на епизоди : 10 "Господин Робот" е американски психолошки техно трилер создаден од Sam Esmail, а ги следи случувањата на младиот интровертен хакер Елиот Алдерсон. Содржина: Серијата го следи Елиот Алдерсон, млад човек кој живее во Њујорк, а работи...
 4. DarkAngel

  Scream Queens|2015-

  ВРЕСКАВИ КРАЛИЦИ Број на сезони: 1 (засега) Број на епизоди: 13 "Scream Queens" е американска хорор комедија создадена од Ryan Murphy (American Horror Story, Glee) заедно со Brad Falchuk и Ian Brennan. Кратка содржина: Валас Универзитетот е погоден од низа убиства. Домот Капа, најбараното...
 5. DarkAngel

  Borgen, DR|2010-2013

  ВЛАДА / ПРЕМИЕРКА Број на сезони: 3 Број на епизоди: 30 "Влада" е популарна данскa серија од жанрот политичка драма. Креирана е од Адам Прајс, а се раскажува за животот на харизматичната политичарка Биргит Ниборг која неочекувано станува првата жена - премиер на Данска. Оригиналното име на...
 6. DarkAngel

  Entre caníbales, 100 Bares, Telefe|2015

  ПОМЕЃУ КАНИБАЛИ Таа имаше само 17 години кога беше силувана од страна на четворица мажи. Денес, 20 години подоцна решена е во својата одмазда. Таа нема да има нималку милост, пред сé, бидејќи еден од агресорите е кандитатот за иден претседател на Републиката. "ENTRE CANIBALES" е името на новата...
 7. DarkAngel

  Esperanza mía, Pol-ka|2015

  ЕСПЕРАНЦА МОЈА "EZPERANZA MÍA" е насловот на телекомедијата која Пол-ка ја подготвува за 2015 година. Lali Espósito и Mariano Martínez се протагонистите на приказната за забранетата љубов помеѓу една распејана калуѓерка и еден свештеник. Останатите потврдени актерски имиња се Gabriela Toscano во...
 8. DarkAngel

  La Leona, El Árbol, Telefe|2016

  Л А В И Ц А "LA LEONA" е насловот на новата теленовела која е во ко-продукција на El Arbol и Telefe, додека како протагонисти се брачниот пар Pablo Echarri и Nancy Duplaa, како и Juan Gil Navarro. Остатокот од актерската екипа засега го сочинуваат Miguel Angel Sola како негативец, Juan Gil...
 9. DarkAngel

  Southland, NBC, TNT|2009-2013

  САУТЛЕНД Број на сезони: 5 Број на епизоди: 43 "Саутленд" е полициско-драмска серија која го прикажува суровиот и автентичниот поглед на улиците на Лос Анџелес и не запознава со приватните бурни животи на полицајците и детективите од полицискиот оддел на Л.А. кои деноноќно го чуваат законот и...
 10. DarkAngel

  Boogie Oоgie, Rede Globo|2014/15

  БУГИ УГИ Инспирирана од истоимената песна од 70тите, теленовелата Boogie Oogie не води токму во таа декада кога диско-фанк музиката земаше најголем замав. Приказната започнува во 1956 година кога Сузана изнајмува медицинска сестра да замени две новородени девојчиња на породилното одделение, се'...
 11. DarkAngel

  Noche y día, Pol-ka|2014/15

  ДЕН И НОЌ "DÍA Y NOCHE" е името на новата теленовела на Пол-ка за 2015 година која ќе биде од полициски жанр во стилот на "22 El loco" и "099 Central". Актерската екипа ја сочинуваат: Facundo Arana и Romina Gaetani како протагонисти, Eleonora Wexler и Oscar Martinez како негативци, како и...
 12. DarkAngel

  Los ricos no piden permiso, Pol-ka|2016

  БОГАТИТЕ НЕ БАРААТ ДОЗВОЛА "LOS RICOS NO PIDEN PERMISO" е насловот на историската теленовела која ја подготвува Пол-ка чиишто протагонисти се Luciano Castro, Araceli González и Juan Darthés, додека останатиот дел од актерската екипа го сочинуваат: Luciano Cáceres, Gonzalo Heredia, Leticia...
 13. DarkAngel

  Guapas, Pol-ka|2014

  З Г О Д Н И Carla Peterson, Araceli González, Isabel Macedo, Mercedes Morán и Florencia Bertotti се протагонистките на новата теленовела на Пол-ка "Guapas" која ќе оди во вечерниот термин на Канал 13. Машките протагонисти се Dady Brieva и Mike Amigorena, a други потврдени актери се и Rafael...
 14. DarkAngel

  Six Feet Under, HBO|2001-2005

  ДВА МЕТРИ ПОД ЗЕМЈА Број на сезони: 5 Број на епизоди: 63 "ДВА МЕТРИ ПОД ЗЕМЈА" е американска драмска серија под продукцијата на HBO. Серијата е креирана од добитникот за Оскар за најдобро сценарио за филмот „Американска убавина“, сценаристот Алан Бал, кој исто така доби Еми наградата за ова...
 15. DarkAngel

  Viudas e hijos del Rock&Roll, Underground, Telefe|2014

  ВДОВИЦИ И ДЕЦА НА РОКЕНРОЛОТ Себастијан Ортега, креаторот на еден од најголемите и најуспешните телевизиски проекти во Аргентина Graduados и хитови како Los Exitosos Pells, Lalola, Botineras, Los Roldan подготвува нова телекомедија под наслов "VIUDAS E HIJOS DEL ROCK&ROLL" каде што главните...
 16. DarkAngel

  Camino al amor, LCA, Telefe|2014

  ПАТ КОН ЉУБОВТА По успехот на Dulce amor, продуцентот и автор Енрике Естеванез подготвува нова теленовела под наслов "Camino al amor" каде што протагонистите повторно ќе бидат Sebastián Estevanez, Carina Zampini и Juan Darthés. Истотака се преговара за вклучување на Mariano Martinez, Gianella...
 17. DarkAngel

  Señores Papis, Telefe|2014

  ГОСПОДА ТАТКОВЦИ "LOS PAPIS" е новата теленовела на Телефе која што вчера започна со снимање, а ќе се емитува во терминот на "Vecinos en guerra" која завршува во декември. Главните улоги ќе ги толкуваат Joaquín Furriel, Luciano Cáceres, Luciano Castro и Peto Menahem. Остатокот од актерската...
 18. DarkAngel

  Taxxi, amores cruzados, CTV, Azteca Films, Endemol|2013/14

  ТАКСИ, ВКРСТЕНА ЉУБОВ Број на епизоди: 66 "Такси, вкрстена љубов" e попладневна теленовела во ко-продукција на CTV, Azteca films и Endemol, а се емитуваше на Телефе. Содржина: Оваа теленовела ја раскажува приказната за Мартин Монтана, лекар кој откако ја доживува смртта на неговата сопруга...
 19. DarkAngel

  Mis amigos de siempre, Pol-ka|2013/14

  МОИТЕ ВЕЧНИ ПРИЈАТЕЛИ "Моите вечни пријатели" е насловот на новата теленовела на Пол-ка која се емитува во вечерниот термин на Канал 13. Со сценарио на Jorge Maestro и Claudio Lacelli, главните теми на серијата се пријателството и страста околу фудбалот. Содржина: Доаѓа време во животот каде што...
 20. DarkAngel

  Machos, Canal 13|2003

  ЗАВОДНИЦИ Број на епизоди: 163 "Заводници" е чилеанска теленовела напишана од Кока Гомез, Пабло Иљанес и Себастиан Арау. Приказната за секојдневно семејство со шест сина стана долгоочекуван хит на чилеанската телевизија заради начинот на кој се говореше за табу темите во затворено општество на...