Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Резултати од пребарувањето

 1. Beauty

  Stan Lee’s lucky man, Sky 1|2016-2018

  СРЕЌНИОТ ХАРИ Број на епизоди : 28 Британската серија “Среќниот Хари” (Stan Lee’s lucky man) е во продукција на Carnival Films и POW! Entertainment. Содржина : Хари е детектив во Лондон, чиј живот се менува по една преспиена ноќ со мистериозната Ив од кога што и добива античка кинеска...
 2. Beauty

  Baywatch, 1989-2001

  ЧУВАРИ НА ПЛАЖАТА Број на епизоди : 242 Прикажувана е од 1989 до 2001 година, а дејството се одвива во Лос Анџелес и ги прати животите на главните јунаци - спасители, кои работат на плажа. Еден од создавачите, Грегори Џ. Бонан, работел како спасувач на лосанџелската плажа и затоа го започнал...
 3. Beauty

  Сезона 2019/2020

  ПОНЕДЕЛНИК 8 pm The Neighborhood - 2. сезона 8:30 pm Bob hearts abishola - ПРЕМИЕРА 9 pm All rise - ПРЕМИЕРА 10 pm Bull - 4. сезона ВТОРНИК 8 pm NCIS - 17. сезона 9 pm FBI - 2. сезона 10 pm NCIS: New Orleans- 6. сезона СРЕДА 8 pm Survivor - 39. сезона 9 pm SEAL Team - 3. сезона 10 pm S.W.A.T -...
 4. Beauty

  Сезона 2019/2020

  ПОНЕДЕЛНИК 8 p.m. - 9-1-1 - 3. сезона 9 p.m. - Prodigal son - ПРЕМИЕРА ВТОРНИК 8 p.m. - The resident - 3. сезона 9 p.m. - Empire - 6. сезона СРЕДА 8 p.m. - The masked singer - 2. сезона 9 p.m. - Not just me - 1. сезона ЧЕТВРТОК 7:30 p.m. - Thursday night football pregame show 8 p.m. - NFL...
 5. Beauty

  Сезона 2019/2020

  ПОНЕДЕЛНИК 8-10 P.M. — The Voice 10-11 P.M. — Bluff city law - ПРЕМИЕРА ВТОРНИК 8-9 P.M. — The Voice 9-10 P.M. — This is us - 4. сезона 10-11 P.M. — New Amsterdam - 2. сезона СРЕДА 8-9 P.M. — Chicago Med...
 6. Beauty

  Сезона 2019/2020

  ПОНЕДЕЛНИК 8:00 p.m. Dancing with the stars 10:00 p.m. The good doctor - 3. сезона ВТОРНИК 8:00 p.m. The Conners - 2. сезона 8:30 p.m. Bless this mess - 2. сезона 9:00 p.m. Mixed-ish - ПРЕМИЕРА 9:30 p.m. Black-ish - 6. сезона 10:00 p.m. Emergence - ПРЕМИЕРА...
 7. Beauty

  Сезона 2019/2020

  ПОНЕДЕЛНИК 8:00-9:00pm All American - 2. сезона 9:00-10:00pm Black lightning - 3. сезона ВТОРНИК 8:00-9:00pm The Flash - 6. сезона 9:00-10:00pm Arrow - 8. сезона СРЕДА 8:00-9:00pm Riverdale - 4. сезона 9:00-10:00pm Nancy Drew - ПРЕМИЕРА ЧЕТВРТОК 8:00-9:00pm Supernatural - 15. сезона...
 8. Beauty

  Lucifer|2016-2020

  Л У Ц И Ф Е Р Број на епизоди : 77 Луцифер, на кој му здодеал животот во пеколот, отишол да живее во Лос Анџелес каде отворил ноќен клуб, но во ниту еден момент не помислил дека ќе ги користи своите способности и бесмртност за да им помага на луѓето. Тој има неверојатна моќ да ги извлече на...
 9. Beauty

  Six, History|2018-2019

  ФОКИ - ШЕСТТИ ОДРЕД Број на епизоди : 18 Според сценариото на ветеранот од Виетнамската војна, Вилијам Бројлс („Опадник“, „Аполо 13“, „Џархед“) и на неговиот син Дејвид Бројлс, кој е ветеран-специјалец, „Фоки - шестти одред“ (Navy SEAL) ни го прикажува тимот 6 на Морнарските фоки чија мисија во...
 10. Beauty

  Aquarius, 2015-2016

  В О Д О Л И Ј А Број на епизоди : 26 По улогата на "лошиот" Хенк Муди во "Калифорникација", Дејвид Духовни се враќа на Телма, овојпат како "добро момче". Го толкува ликот на детективот Сем Ходијак, кој заедно со помладиот колега Брајан треба да го истражат случајот со исчезнувањето на една...
 11. Beauty

  Amar a muerte, W Studios-Televisa|2018-2019

  ЉУБОВ ДО СМРТ Број на епизоди : 87 Интригантна приказна која од епизода во епизода нѐ води од љубов и страст, преку омраза, одмазда и љубомора, па сѐ до конечна смрт, како и до нов живот по таа смрт. Приказната започнува со смртта на тројца потполни странци чии души ќе добијат шанса за друг...
 12. Beauty

  Taken, 2017-2018

  ОДМАЗДНИК Број на епизоди : 26 Од извршниот продуцент кој работеше на светски познатиот филм “Петти елемент” и големиот кино хит “96 часа” се создаде приказната за бивш припадник на Зелените беретки. Брајан Милс е бивш припадник на американската армија, чија лична трагедија го приморува да...
 13. Beauty

  Crossbones|2014

  ЦРНОБРАДИОТ Број на епизоди : 9 Содржина : Серијата е работена по романот "The republic of pirates", а креатор е Нил Крос, најпознат по работата на британската серија "Luther". Приказната за пиратите иако беше долгоочекуван проект на NBC, сепак не ја освои критиката. За гледачите, серијата...
 14. Beauty

  Евровизија 2020: Амстердам, Холандија

  Во мај 2020-та година ќе се одржи 65-тото издание за Изборот за песна на Евровизија 2020 . Спектаклот се префрла во Холандија, која со Данкан Лоренс победи во 2019-та и ја донесе Евровизија во својата земја. - мај, 2020 година - Избор за песна на Евровизија 2020
 15. Beauty

  Gomorra, Sky|2014-2019

  Г О М О Р А Број на епизоди : 48 Нова италијанска криминалистичка серија која е базирана на бестселерот на Роберто Савијано „Гомора“ и се смета за една од најгледаните светски серии продуцирани од кабловски канал. „Гомора“ е приказна за Камора, опасната неаполска криминална организација...
 16. Beauty

  Arvingerne, DR|2014-2017

  Н А С Л Е Д С Т В О Број на епизоди : 28 Серијата е од творците на "Истрага" (Сител), "Измама" и "Премиерка" (Сител, Телма), но за разлика од другите дански серии, оваа не се занимава со убиства и психолошко откривање на ликовите во светот на политиката и криминалот, туку навлегува длабоко во...
 17. Beauty

  Arne Dahl, SVT|2011-2015

  АРНЕ ДАЛ Број на епизоди : 20 Се работи за шведска серија за еден елитен одред истражители. Екранизација на серијалот на романи на Јан Арналд, кој овие дела ги издал под псевдонимот Арне Дал. Екранизирани се вкупно 10 романи, секој по 180 минути. Арне Дал се смета за еден од најдобрите...
 18. Beauty

  Bedrag, DF|2016-2019

  И З М А М А Број на епизоди : 30 Сместена во светот на економскиот криминал, "Bedrag" е приказна за измамите и злосторствата кои се прават како би се зголемило богатството на одредени поединци и структури. Кога едно мртво тело ќе биде пронајдено во море, близу сомнителна фарма на брегот на...
 19. Beauty

  Crossing lines|2013-2015

  БЕЗ ГРАНИЦИ Број на епизоди : 38 "Без граници", снимена од продуцентски куќи од САД, Германија, Италија и Франција. Светската премиера, серијата ја имаше на Телевизискиот фестивал во Монте-Карло на 14 јуни 2013. Во САД се емитуваше на NBC, во Италија на Rai 2, а потоа продолжи и во Франција и...
 20. Beauty

  Doctor Foster, BBC|2015-2017

  ДОКТОРКАТА ФОСТЕР Број на епизоди : 10 Британската мини серија "Докторката Фостер" во 10 продолженија, добитничка на наградите National Television Awards, Broadcasting Press Guild Awards и British Academy Television Awards во 2016-та година. Серијата зборува за Фостер, врвна докторка и...