Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Балкански синглови и спотови

  • Автор на оваа тема M@RKO
  • Датум кога е започната темата

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #1
Нов спот на рок групата Негатив

ама јас би ви ја препорачал првата верзија
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #2
Re: Нови синглови

Пееше на Бубамара Емил Арсов со Тончи Хуљиќ, но пред извесно време снимаше спот за песната Ајвар со Тончи Хуљиќ и неговиот бенд Мадре Бадеша која премиера ќе биде на 1 ви јули .
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#3
Re: Нови синглови

Новата песна на Северина 345435

 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #4
^
Глупости текстов ,музиката веќе слушнато во многу песни ,само спотот (ако воопшто ова е спотот) и е интересен.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#5
Не е спот ова, денес излегла песната.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #6
Beauty напиша:
Не е спот ова, денес излегла песната.
Знам дека денес ја промовираат песнава , јас ја имам лајкнато фејсбук страната на Северина и читам кога објавуваат нешто ново .
Пошо Северина ја гледам на видеово мислев дека ова и е спот.


На времето додека не ја знаеа многу на балканов после порно клипот ,Северина имаше доста подобри песни ,овие денес што ги прави и се безвезе ,ама и на балканов музика во последно време не е тоа што беше ,се нешто вакви песни се појавуваат . :(
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#7
Можеби порано биле поквалитетни нејзините песни, но овие од последниве години и се многу поголеми хитови. Виде дека успеваат и сега сите и се ист стил.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #8
Саша Ковачевиќ со нова песна на англиски во модерен стил (во музички стил како на Гета,Крис Баун и други) и спот

И рап триото Bad Copy имаат нов спот за нивната песна Es si mi dobar која се наоѓа на нивниот последен албум Krigle со кој се вратија после неколку години пауза.

 

хејтер

Нов Член
Мислења
2,065
Допаѓања
0
Поени
0
#10
:off: Леле колку лошо звучи Даниел, тонот на гласот. Баш добро почнува само Жељко, би била супер летна песна само со Жељко и друга љубовна тема. Само Жељко морал да потроши ваква убава песна за да си го промовира концертот.
Се надевам дека ќе издаде верзија само со него, без Даниел. Всушност и затоа изгледа имаа секој посебен дел, за да може полесно да се одвојат.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#11
Првиот дел со Жељко е добар, потоа се губи магијата со одбивниот глас на Кајмакоски.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #13
Здравко Чолиќ има нова песна и спот сниман во Скопје и Охрид

на песната гитарата ја свири Влатко Стефановски кој е и во спотот.


Мене ми се допаѓа делот кога свири Влатко гитара на почетокот ,има добра мелодија .
 

хејтер

Нов Член
Мислења
2,065
Допаѓања
0
Поени
0
#14
А што им е со спотовите и на оцој Здраво и на Жељко, како да се тркаат кој да добие субвенција за sharemacedonia? Дали можеби има вистина во тоа? Затоа што ТМобиле го промовираше спотот на Здравко, каква е нивната поврзаност?
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #15
Не знам која е поврзаноста . Знам дека Телеком со Чола имаат соработка уште од тогаш кога имаа концертна прослава кога се ребрендираа Македонски телеком во Т-Home .


Кога ќе ми текне ,бевме со од средно школски друштво и преполн беше за Чола плоштадот ,а за Шугабејбс 2-3-ца ,цел плоштад пластични шишиња, чаши, лименки, хартии ... и Шугабејбс си пееа на скоро цел празен плоштад .
 

Burrows

Глобален модератор
Мислења
4,964
Допаѓања
20
Поени
38
#16
Ова со спотовите снимани во центарот на Скопје веќе станува дегутантно. Разбирам ако се снимаат поради поврзаност со приказната, ама вакво бесцелно рекламирање на Скопје 2014 е ужасно. Како само тој дел од Скопје да постои.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #17
Вукашин од Операција Тријумф со своја нова песна

Уште една нова песна со музика на Роберт Билбилов за Соња Мембрењо од Music Idol бугарија
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #18
Добра песна од новиот албум на Марија Шерифовиќ

Музиката слична на Get lucky од Pharrell и Duft Punk
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#20
И Саша Ковачевиќ со нова песна

Слична на мистогодишниот хит „Случајно“