Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Балкански синглови и спотови

  • Автор на оваа тема M@RKO
  • Датум кога е започната темата

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #181
Почетокот Исти ритам како на George Michael- Faith, Атомско Склониште - Tреба имат душу, потоа потсетува на Жељко и Даниел - Скопје Београд и стилот потсетува на Саша Ковачевиќ - Случајно.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Новата зараза. Исто како и за Ране, безвезе песна ама ептен заразна 334545
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
Јас не сфаќам зошто женава вади песна на секоја недела?

Тарапана, Италијана и Бред Пит постигнаа бум затоа што излегоа на година дена. А сега гледам вади песни постојано :neznam:
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,030
Допаѓања
599
Поени
113
Уште една безвезе песна од Северина која многу иритира.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Јас не сфаќам зошто женава вади песна на секоја недела?

Тарапана, Италијана и Бред Пит постигнаа бум затоа што излегоа на година дена. А сега гледам вади песни постојано :neznam:
Има нов албум, затоа ги вади песните од албумот по ред. Мислам подобро вака, отколку сите наеднаш.

Мене оваа ми е ептен заразна. Инаку, никогаш не знам на што сум со женава во последниве години. Еднаш извади некоја песна по мој мерак, некогаш некоја ваква безвезе ама заразна, трет пат некое autotune срање итн. Не знам колку е ова добро. Само ме тера да ги слушам сите песни што ќе ги извади за да видам која ќе ми се допадне :406389:
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Ново од Нина Бадриќ
Спотот преубав, а и песната ми е баш симпатична :)
 
Допаѓања: M@RKO

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА...

Дорис Драговиќ наскоро со нова песна :jupi::jupi:

Леле не можам да се изнарадувам 334545334545
Септември би требало да излезе, според зборовите на Дорис ќе биде многу тешка песна, јака балада. Едвај чекам!

Инаку, овие нови песни во последно време ми привлекоа внимание и многу ми се допаѓаат:

 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #189
Ова со Ален Исламовиќ досадно додека пак онаа Памела добро не е лошо.

Туку Нина Бадриќ стандардно предобро, спотот уживање.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Од кај излезе ова дека од Скопје :haha:Од Кратово е девојчево, родителите и држат игротека со флипери.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #192
Со Есма и Лозано беше на Евровизија пратечки вокал заедно со Нина Јанева.
Исто пееше во бенд Esmas Band на Скопски фестивал 2010 година.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
Може и предвреме да се прогласи хитот за 2019та. :406389: Мислам дека нема шанси ваков хит до крај на година да излезе.

 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Хитот меѓу народот да, а хитот за 2019та за мене лично треба да излезе во септември :pie kafe:
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
Дорис ли ? Јас искрено од неа знам една две песни, онаа од Евровизија и веројатно уште некоја :406389:
 
Допаѓања: Steff

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Дорис ли ? Јас искрено од неа знам една две песни, онаа од Евровизија и веројатно уште некоја :406389:
Нормално :) Слушај уште по нешто од неа (последните два албуми особено ги препорачувам), песни какви што прави Каролина во последно време. За оваа новата песна зборува дека ќе биде јака балада која ќе допре до срцата на слушателите. П.С И Карол ли тогаш ќе извади песна ?
 
Последен пат уредено:

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Уште еден спот со прекрасни кадрови од Далмација. Се работи за песната 'Kuća naše pisme' на Горан Каран во соработка со Теди Спалато
Спотот е преубав, а и песната ми се допаѓа. Не е некако од оние за атмосфера и игра, ама што би рекле браќа Срби- ''душо дало'' за уживање со кафе :pie kafe:
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #198
Сара Јо со нова песна и спот. Стилот враќање во 90тите и во 200тите години на поп и R&B музиката


Ме потсетува и на Ерзана малку а и на Бритни, Џенет Џексон, Мараја Кери, TLC групата девојки..
 
Последен пат уредено:

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
Уште еден спот со прекрасни кадрови од Далмација. Се работи за песната 'Kuća naše pisme' на Горан Каран во соработка со Теди Спалато
Спотот е преубав, а и песната ми се допаѓа. Не е некако од оние за атмосфера и игра, ама што би рекле браќа Срби- ''душо дало'' за уживање со кафе :pie kafe:
Победија на Сплитскиот Фестивал вечерва. Сосема заслужено, преубава песна која се издвојуваше од сите тие други безлични песни. Баш е за уживање песнава. Им честитам од се' срце.
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,030
Допаѓања
599
Поени
113
Леле молам една бомба за овие иритантни песни од Сара Јо. Оваа песна ми делува како оние лигави еднолични песни од сестри Ковач само малце убрзани. Спотот е кул ама песната :religiozen:

која се издвојуваше од сите тие други безлични песни.
Можам да замислам колку лоши беа тие песни кога оваа што е дефиција за безлични песни е најдобра. :406389: