Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Балкански синглови и спотови

  • Автор на оваа тема M@RKO
  • Датум кога е започната темата

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Ужас беа другите. Ни Сплитскиот фестивал не е тоа што беше. Оваа ептен ми се допадна бидејќи е некако со емоција и со љубов правена и изведена. Не е за танц, ама за уживање со кафе ко сторена.
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,068
Допаѓања
643
Поени
113
Ма не е лоша оваа ама вакви песни има милион. Не ми се издвојува со ништо.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Не бе, јас подосадни песни за слушање од хрватскиве немам видено :406389:

А оваа на Сара е ужас. Како од деведесетите да е испадната.
 
Допаѓања: Steff

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #205
Последен пат уредено:

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,068
Допаѓања
643
Поени
113
Па секако да е направено да биде така ама песната е ужас.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #207
Мене ми е супер песната.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Ново од Александра Радовиќ
Не е лоша песната, ама очекував повеќе. Очекував нешто како постарите или Живео крај/Љубави моја од поновите. Се надевам дека другите од новиот албум ќе бидат подобри.

И ново од Индира Форца
Оваа после Колонија пропадна скроз. Ајде Валкира и личеше на нешто, ама ова е ужас :off: Само има певлив рефрен, останатото нула.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Преубава новата песна на Чола, прогнозирам летен хит :)
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #210
Здосаден ми е веќе Чола.

Има некој добри песни ама има и повеќе ништо посебно. Гура кариера Чола на стара слава, со концерти буквално секоја година еден куп низ екс ју државиве и надвор кај иселениците.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Здосаден ми е веќе Чола.

Има некој добри песни ама има и повеќе ништо посебно. Гура кариера Чола на стара слава, со концерти буквално секоја година еден куп низ екс ју државиве и надвор кај иселениците.
Ама преубава атмосфера прави. Има некоја харизма човекот. За прв пат му бев на концертот во Скопје пред месец и си отидов дома почестен од тоа што присуствував таму таа вечер.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #212
Ама преубава атмосфера прави. Има некоја харизма човекот. За прв пат му бев на концертот во Скопје пред месец и си отидов дома почестен од тоа што присуствував таму таа вечер.
Eднаш бев на Чола концерт и тоа бесплатен прослава Телеком кога правеа по повод ребрендингот од Македонски телекомуникации во Македонски Телеком. Тогаш беа и Шугабејбс и сите публика беа на Чола додека пак на Шугабејбс немаше ниеден во публика и девојките мораа да пејат за само оние што поминува да ги слушнат на минутка или оние во близина по кафиќите.

На Чола беше гужва и скоро и ништо да не видов на сцената но затоа пак имаше убава атмосфера.
 
Допаѓања: TVman

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,068
Допаѓања
643
Поени
113
Не е лоша нова од Чола, потсетува малку на старите песни, ама фали ми нешто тука. Како и да е, секако подобра од сите неговите песни во последни неколку години кои ми се грозни.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Мене од новиот албум на Чола ми се допаѓаат оваа, Куча пуна народа и Тебе чувам за крај. Онаа Ничег није било измеџу нас ми е досадна песна, не знам зошто е толку голем хит меѓу народот и зошто толку ја сакаат.
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,068
Допаѓања
643
Поени
113
Леле таа со кошуљи и хаљини ми е одвратна, како и оне Шљиве.
 
Допаѓања: TVman

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #216
Многу и не ги сакам овие Цоби, Јала, Буба, Раста и останати што прават некој песни со текстови за коли, марихуана, алкохол со аутотјун ефекти но сепак ова ми се допадна. Песна во ретро стил музика, спорт како од VHS касета плус во текстот се спомнува лето.

 
Последен пат уредено:

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Автор на оваа тема #218
Има еден месец од како е песнава пуштена во етер но сепак јас сега ја слушнав и ми влезе во глава. Дарко Димитров ја има правено музиката

 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА...

Дорис Драговиќ наскоро со нова песна :jupi::jupi:

Леле не можам да се изнарадувам 334545334545
Хитот меѓу народот да, а хитот за 2019та за мене лично треба да излезе во септември :pie kafe:
Излегува во понеделник. Брод за набоље 334545334545
Одлична :se poklonuva:::se poklonuva::