Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Балкански синглови и спотови

  • Автор на оваа тема M@RKO
  • Датум кога е започната темата

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Хахахах да. Овие два дена на repeat, никогаш не би рекол дека ќе слушам вакво нешто. Новиот гилти плежр 334545

 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Леле мене ова ми е безвезе, сега ја слушам по првиот пат. Ниту прва песна не ми се допадна. Овој американски поп фазон со пренемагувања и мјаукања воопшто не сакам.

Мех, очекував некој голем пресврт, да се работи за некој епскиот треш од Стоја, Ѓани, Јана итн :406389:
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Хахахх, такво и нешто почнав да слушам пред 2-3 месеци. Тој поп-фолк од Јоле :406389: Уште фалеше autotune и рап да прослушам, ете првото е готово. Останува уште и рап :haha:

Презаситеноста од баладите и рок песните си го направи своето. Се' и сешто почнав да слушам.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Автор на оваа тема #164
Песната е безвезе но Анастасија има многу добар глас. Пред некој ден гледав на Јутјуб кратка снимка од студиото на Дарко Димитров кога ја снимале песнава и предобро си испеа.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Море на прва не ми се допадна спотот на Саша, нешто ми беше чудно. Ама тогаш ми текна - не е разголен во спотов, тоа е чудното. Што знам, ми треба време да ја навикнам песнава. Јас си го сакам пејачов.

Од Анастасија и двете ми се свиѓаат, посебно првата.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Јас од Анастасија сега ја пуштив првата и не ме бендиса како Rane. Секако е дека и двете се безвезе, ама во оваа Rane има нешто што те тера да ја слушаш стално. Ептен е певлива 334545 Од Саша сите ми се досадни.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Чекај, чекај, чекајјјјј

Од Саша ти се досадни, а хрватскиве успиванки не?
 
Допаѓања: Steff

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Nope :D Бар не ги пуштаат и пејат на сите можни журки како да не постојат други пејачи и песни. Тоа што се преувиличуваат тие песни од него, а тие се ништо посебно, прави уште повеќе да ми се гади од него. Хрватските барем не се преценети, и поквалитетни се барем од Саша.
 

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,183
Допаѓања
375
Поени
83
Море на прва не ми се допадна спотот на Саша, нешто ми беше чудно. Ама тогаш ми текна - не е разголен во спотов, тоа е чудното. Што знам, ми треба време да ја навикнам песнава. Јас си го сакам пејачов.

Од Анастасија и двете ми се свиѓаат, посебно првата.
Спотот на Саша ми е перфектен од почеток
Песната не ми беше баш нешто погодена, но рефренот не може да ми излезе од глава сега
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Хрватските барем не се преценети, и поквалитетни се барем од Саша.
Хрватски успаванки се далеко далеко преценети од неговите песни. Посебно овие нови грозни, лигави, пензионерски тажаленки.

Саша си имаше фини песни во почеток на каријера, беше сосема ок. Кога си умисли дека е невиден фрајер стана иритантен. Ама не се согласувам дека е преценет. Не верувам дека луѓе мислат дека се преквалитетни неговите песни, за разлика од овие вонаби композиции на Моцарт.

Ама тогаш ми текна - не е разголен во спотов, тоа е чудното.
Хахахахахахаха :406389: јас нешто немам желба да слушнам оваа нова песна, коментари не се толку позитивни.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Хрватски успаванки се далеко далеко преценети од неговите песни. Посебно овие нови грозни, лигави, пензионерски тажаленки.

Саша си имаше фини песни во почеток на каријера, беше сосема ок. Кога си умисли дека е невиден фрајер стана иритантен. Ама не се согласувам дека е преценет. Не верувам дека луѓе мислат дека се преквалитетни неговите песни, за разлика од овие вонаби композиции на Моцарт.Хахахахахахаха :406389: јас нешто немам желба да слушнам оваа нова песна, коментари не се толку позитивни.
Не знам како е кај вас, ама овде кај и да отидеш се песните на Саша и компанија. Хрватските песни и српските балади ги има само по хотели и ресторани за релакс атмосфера преку ден. Тоа кажува колку се во заден план. На вечерни журки ужасно ми смета само што Саша е на репертоар, како да не можат да пејат Жељко Самарџиќ, Дино Мерлин, екс ју и други пејачи, а не само да им угодуваат на напалени женски кои сечат вени на неговите песни :off:
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Кај нас је друго во прв план во клубовите ама знаат да пуштат и песни од Жељко Самарџиќ (Кафанска певачица, Безобразно су зелене), Дино Мерлин (Швицарска, Јорговани) и од другите исто така по неколку песни. Песните од Саша исто не се во прв план, Случајно е секогаш во репертоар. Он е многу повеќе застапен на радио станици, сите негови песни пуштат, исто како и овие нови хрватски песни.

Како и да е, сакав да кажам дека генерално за неговите песни луѓе не мислат дека се некој врв, веќе дека се супер за весеље (побрзи песни) ама никој не е во фазон дека се невиден квалитет, затоа и не можат да бидат преценети. За овие други ужасни песни сите сечат вени. Повеќе коментари се малограѓански, се зборува за невиден квалитет како да е опера во прашање и обавезно плукање по другите кои не видат тој невиден квалитет. Е јас за тоа зборувам.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Кај нас је друго во прв план во клубовите ама знаат да пуштат и песни од Жељко Самарџиќ (Кафанска певачица, Безобразно су зелене), Дино Мерлин (Швицарска, Јорговани) и од другите исто така по неколку песни. Песните од Саша исто не се во прв план, Случајно е секогаш во репертоар. Он е многу повеќе застапен на радио станици, сите негови песни пуштат, исто како и овие нови хрватски песни.

Како и да е, сакав да кажам дека генерално за неговите песни луѓе не мислат дека се некој врв, веќе дека се супер за весеље (побрзи песни) ама никој не е во фазон дека се невиден квалитет, затоа и не можат да бидат преценети. За овие други ужасни песни сите сечат вени. Повеќе коментари се малограѓански, се зборува за невиден квалитет како да е опера во прашање и обавезно плукање по другите кои не видат тој невиден квалитет. Е јас за тоа зборувам.
Добро, тоа е твое мислење и го почитувам. Мене ми е иритантен бидејќи се умислува дека е невиден фраер исто, а и со добри песни не би ми се пофалил. А, овие другите да, би се сложил дека не се невиден квалитет, ама се најмало зло од сите други. Старите се секако подобри. Битно е да сме среќни што слушаме нешто и што сме си се пронашле самите себе во одреден тип на музика. И, секако е добро да се слушаат најразлични жанрови, најразлични песни. И за крај-слушајте се' што ви се допаѓа, а не она што другите слушаат :D
 
Допаѓања: Steff

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Истото што се пушта во Белград на сплавови и веројатно секаде во Србија, се пушта и тука навечер. Зборувам за кафичи, клубови и дискотеки кои пуштаат таква музика во Скопје и другите градови. Буквално истите песни, евентуално може кај нас со кратко време закаснување.
 
Допаѓања: Steff

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Автор на оваа тема #177
Ги немав слушано многу последниов период Елементал и гледам лани извадиле добра песна и спот.


Почнаа како рапери но свртеа и на рок звук па добро им оди.
 
Последен пат уредено:

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Ново од Магазин
Многу заразна песна. Старите се далеку подобри, но и ова ептен ми се допаѓа 334545
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА...

Дорис Драговиќ наскоро со нова песна :jupi::jupi:

Леле не можам да се изнарадувам 334545334545