Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Балкан: Новости за теленовелите кои доаѓаат

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #1
Трачеви или вистинити извори, овде ви е местото! :428589:
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#2
Наивната невеста на МТМ отсега е од 22 часот, а Скршено срце во 21.
Следна новела што мислам дека ќе ни дојде е Vidas robadas.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#3
Наивната невеста веќе почна и на прилепската Визија во 19 часот. ЌЕ видам реприза кога ќе има. Прва епизода беше денеска
Објавив и на стариот форум ама нека има и овде

Темава нека се премести во теленовели во Прајмтајм е сега
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#4
Супер за Наивната невеса. Не планирам да ја следам нешто занесно, но за релаксирање кога нема што да се прави е солидна.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#5
На Сител 3 од утре гледам дека ќе има Анали, Предавство, Напуштен ангел и Диабло. Диабло е во 16.15 и 19.45.
Сегашниве Спонзоруши и Акапулко ги нема а уште не се завршени.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#6
Дај боже Диабло да е од почеток. Анали аман веќе по 3 пат во една година.:204817:
Предаство може да се ѕирне, а Ангелот ми е уште свеж. амо не знам зошто не ги даваат Алборада, Маќеа, Љубовни рани и сличните.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#7
Љубовни рани и Маќеа одеа лани на Сител во 06.00.
Анали се даваше до пред месец дена, ама не до крај.
Перегрина заршува идната недела, па може некоја реприза и на нејзино место.
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#8
LucasScott напиша:
амо не знам зошто не ги даваат Алборада, Маќеа, Љубовни рани и сличните.
Сител 3 повеќе нема право да ги емитува овие серии кои ги наброја, како и Акапулко и Спонзоруши. Затоа се случи промената.
 

LUNA

Нов Член
Мислења
71
Допаѓања
0
Поени
0
#9
Како што кажавте погоре,има промени на сериите кои се емитуваат на Сител3.

-Анали ќе се емитува во 07:00 часот и во 11:30 реприза.

-Предавство ќе се емитува во 09:30 часот и во 22:00 реприза.

-Напуштен ангел ќе се емитува во 15:30 часот и во 20:30 реприза.

-Диабло ќе се емитува во 16:15 и во 19:45 реприза.

Јас гледав Напуштен ангел во 15:30 и беше прва епизода,вечер кој сака да ја гледа од почеток,од прва епизода имате реприза во 20:30.
А веднаш по Напуштен ангел почна Диабло,но не од прва епизода туку од 82 тоест реприза од што се дава на Сител во 12:40.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #10
La Traicion започнува од почеток?
 

LUNA

Нов Член
Мислења
71
Допаѓања
0
Поени
0
#11
А што бидна со Сортилехио,нели требаше на Сител да почне а не почна.
Има ли информации кога ќе почне со смитување на Сотрилехио?
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#13
На ХРТ 1 по Нова Година започнува индиската ЈАС СУМ ТВОЈАТА СУДБИНА :haha:
Серијава почна во Босна, Србија, Црна Гора и тоа на локални телевизии, а сега во Хрватска на ХРТ.

u Makedoniji ova sapunica koja se emitira pod naslovom "Ja sam tvoja sudbina", apsolutni hit.

Кој хит е оваа серија кај нас? :off: Тотално разочарување од Хрватската телевизија.

А на новата Дома ТВ ќе се емитува турската која им беше прекината и некоја германска теленовела.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#14
Го прочитав само насловот и помислив за Mi destino eres tu се работи.
А потоа кога видов индиската серија :off:
Кој хит??? Гледав неколку епизоди во почетокот и беше онака ама понатаму толку бавно дејство немало никаде. Повторување снимки да не коментирам. Пола од сцените се замислување за иднината, сеќавање за минатото и се на се има некои 15 актери во цела серија. Ако сега не е зголемен бројот
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#15
Не ми се верува за индиската на ХРТ! Каков блам. Како може една таква реномирана телевизија да падне на такво ниво?

А на Дома ќе оди германската верзија на Бети и продолжението на Strasti Orienta.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#16
Veliki derbi sapunica može početi jer HRT nije kupio mačka u vreći, indijska serija raskošne produkcije, s puno likova i još više plesa, u Makedoniji i Srbiji je apsolutni hit
Termin emitiranja bit će od ponedjeljka do petka, od 17.30 do 18.25 sati.
Ono što je, pak, nepobitna činjenica jest da se HTV nije dao navući na turski proizvod, ali ćemo zato zahvaljujući javnoj televiziji prvi put u nas imati prilike gledati bolivudsku sapunicu koja, smatraju na HTV-u, ni u kom slučaju neće naštetiti imidžu ozbiljnog javnog servisa. :off:
S jednu stranu Onur i Šeherezada, a s drugu Aanchal i Siddharth! Veliki sapunica-derbi samo što nije!


A за ДОМА
sapunice “Rebelde 2” i “Strasti orijenta”, njemačku uspješnicu “Ana” te talijanske serije “Moje kćeri” i “Prijateljice”.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#17
Ја сакам ДОМА на кабловска!!! Сега ќе им пишам на фан пејџот на CABLETEL.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#18
Beauty напиша:
Veliki derbi sapunica može početi jer HRT nije kupio mačka u vreći, indijska serija raskošne produkcije, s puno likova i još više plesa, u Makedoniji i Srbiji je apsolutni hit
S jednu stranu Onur i Šeherezada, a s drugu Aanchal i Siddharth! Veliki sapunica-derbi samo što nije!
Не е сеуште префрлена темата за серијата па ајде овде ќе искоментирам.
Раскошна продукција нема. Во Невестата во село се сцените па има подобри куќи, костими и се останато
Многу ликови. Ако 15 се многу не знам што да речам за Индија каде повеќе од 100 имаше
Танцување... Јас колку што имам видено не постои.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#19
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: Не верувам дека Хрватите ќе дозволат нивните телевизии и нивната програма туку така да се пренесува тука. А и РТЛ 2 мислам дека ќе даваат доста серии и друга програма.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#20
A да измешав со промото на Прва. А баш би ја гледал Cameleonas od теленовелите и The Tudors од сериите.