Гранд, Keystone production|2018-

  • Автор на оваа тема Beauty
  • Датум кога е започната темата

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
Автор на оваа тема #1


Г Р А Н Д
Број на епизоди : 30+

По емитување на руската хумористична серија "Кујна" која стекна голема популарност секаде каде што се прикажуваше, доаѓа нејзината наследничка - серијата за хотелот "Гранд". Се работи за најновата руска продукција која овојпат не дружи со згодите и незгодите на персоналот вработен во еден хотел.

Содржина :
Ксенија Завгороднија е студентка на Факултетот за туризам, амбициозна и наклонета кон авантури. Сака да работи во хотелиерство и еден ден да поседува свој хотел. Но, нејзината опсесивна желба ѝ пречи не само во работата, туку и во учењето. Девојката успева добро да се снајде од секоја можна ситуација, што ја доведува до тоа да побегне од својот град и да дојде во Москва.
Таму се надева дека ќе ја добие работата на рецепционерка во хотелот "Гранд", каде работи нејзиниот роднина. Но, за почеток станува само собарка. Покрај Ксенија, се запознаваме со сопствениците и вработените во хотелот каде секојдневно ќе се случуваат интересни, непредвидливи и хаотични драматични ситуации.

Улоги : Мила Сивацкая (Ксенија), Александр Лыков (Лев), Константин Белошапка (Алексеј), Ольга Филимонова (Олга) и др.​
 
Последен пат уредено:

dallavera

Активен Член
Мислења
581
Допаѓања
68
Поени
28
#2
Ја снима некој за да се гледа со мк превод? Не ми одговара тој термин што ја даваат.
 

dallavera

Активен Член
Мислења
581
Допаѓања
68
Поени
28
#4
@Beauty дали во сабота и недела идат репризи од серијава, и ако да, пиши ми го терминот, пажалуста. :yes:
 

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
Автор на оваа тема #5
@Beauty дали во сабота и недела идат репризи од серијава, и ако да, пиши ми го терминот, пажалуста. :yes:
Мислам дека веќе не, не сум сигурна.

Од денес имаш реприза на прва сезона на ТВ 24.
 

dallavera

Активен Член
Мислења
581
Допаѓања
68
Поени
28
#6
Ма не ми одговара терминот, затоа прашувам. Работам само втора смена, до 23 ч. Не ми одговара 18.30