Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Дизајнот на форумот

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#42
мммм тоа е новогодишно поклонче..почекајте ќе видите да го средам :)54656
 

Стефан

Нов Член
Мислења
1,302
Допаѓања
0
Поени
0
#43
Сега наместо поклопче стои ТЕСТ во едно зелено од страна, а види па кажи зашто служи
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#44
Знам знам,преименувано е за да не ве буни.Тоа е намерно ставено само не е досредено.Тоа ќе има функција...не се плаши не е ништо страшно.
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#46
Модератори кажете ми добри ли ви се пермисиите?Можете ли да влезете во А и М и да едитирате постови,нека се јави некој :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#47
Да. Може да се влезе во А и М и останатото е во ред.:)
Знаеш што мене ми смета? Кога ќе изменам некое мислење, што ми покажува Мислењето е изменето во 12.35 ... и тоа се покажува најдолу на постот и не ми изгледа убаво.
Тоа ми смета на секој форум, меѓутоа не знам дали може тоа да се тргне и да не се појавува ?
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#48
Мора да стои тоа,да се знае од кого е едитирано и причина за истиот едит.За да се знае дека тоа не е првичниот пост на членот...нешто како copyright :D

P.s фала за одговорот,уживајте во модерирањето
 

хејтер

Нов Член
Мислења
2,065
Допаѓања
0
Поени
0
#49
Мислам дека дизјнот е супер. Немојте да менувате ништо. Брзо се вчитува и не кочи пребарувачот.
Што се однесува до боите, не се нападни и воопшто не ми пречат. Немојте да комплицирате со дизајни, трудете се да работи овој како што е.

Само требаше на порталот да ставите објава дека го менувате форумот и дека треба да се регистрираме пак, ние што не сме толку редовни не знаевме.

Единствен сте во Македонија, специјализиран форум за телевизија, потрудете се да останете на врвот со ОБЈЕКТИВНО известување и ненаметливо размислување.
 

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#50
Јас не знам во што е проблемот, вчера го имав копчето за менување, а еве денес пак го немам. :neznam: :(( Изгледа се губи после некое време. :uuu: Да не има некаде наместено да не може да се менува мислењето после одредено време? :hmm: Кај другите кои повторно се регистриравте добро е или пак не се појавува таа опција следниот ден или по неколку часа?
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#51
Опцијата за менување на ваши мислења е наместена на одредено време.Значо одреден период одкако ќе постирате можете да го менувате вашето лисење потоа таа опција се отстранува(кај обичните корисници)

фала.
 

хејтер

Нов Член
Мислења
2,065
Допаѓања
0
Поени
0
#52
Една забелешка за дизајнот
Зарем немавте друг фонт па моравте сликичките НАПИШИ ОДГОВОР да ги направите со Comic Sans :povraka: :haha:
 

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#53
developer напиша:
Опцијата за менување на ваши мислења е наместена на одредено време.Значо одреден период одкако ќе постирате можете да го менувате вашето лисење потоа таа опција се отстранува(кај обичните корисници)

фала.
Е, што не кажавте порано, да не се регистрирам повторно. :zaboraven: Инаку, мене ќе ми треба таа опција цело време, затоа што имам некои теми кои ќе треба да ги менувам, како на пример оние за бројот на епизоди на серии на FOXlife и FOX Crime, кои ги update-вам секоја недела и темите за серии кои се уште траат, бидејќи ќе треба да се менува бројот на епизоди и сезони. :) Ако може да се направи нешто во врска со тоа. :)
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#54
Rebellious angel Ќе ти средам пермисии ако дозволи крис,он е овде boss :)
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#56
Rebellious angel напиша:
Е, што не кажавте порано, да не се регистрирам повторно. :zaboraven: Инаку, мене ќе ми треба таа опција цело време, затоа што имам некои теми кои ќе треба да ги менувам, како на пример оние за бројот на епизоди на серии на FOXlife и FOX Crime, кои ги update-вам секоја недела и темите за серии кои се уште траат, бидејќи ќе треба да се менува бројот на епизоди и сезони. :) Ако може да се направи нешто во врска со тоа. :)
Нека те стават модератор, ти и така си една од поактивните членови т.е љубители на прајмтајм сериите, во тој дело барем :)
 

damjan

Нов Член
Мислења
224
Допаѓања
0
Поени
0
#58
Rebellious angel напиша:
Е, што не кажавте порано, да не се регистрирам повторно. :zaboraven: Инаку, мене ќе ми треба таа опција цело време, затоа што имам некои теми кои ќе треба да ги менувам, како на пример оние за бројот на епизоди на серии на FOXlife и FOX Crime, кои ги update-вам секоја недела и темите за серии кои се уште траат, бидејќи ќе треба да се менува бројот на епизоди и сезони.
Е ајде де. И јас треба да ги менувам, а и џабе пак се регистрирав :smrk:
 

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#59
Losteech напиша:
Bobi напиша:
Нека те стават модератор, ти и така си една од поактивните членови т.е љубители на прајмтајм сериите, во тој дело барем :)
Потпис. :)
Ај, ќе видиме Крис што ќе каже. :)

SomebodyUnique напиша:
Дали можи некако да се направи да идат е-маили кога некој ќе одговори на тема кај што имаш коментирано? Дали се подесува нешто или сеуште нема таква опција?
Кога одговараш на некоја тема, имаш доле 'Известувања за теми' и таму ќе си наместиш на колку време сакаш да ти стигнува е-маил.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#60
Има мал проблем со емотиконите, гледам скоро во секој пост, наместо човече се појавуваат бројки. Може да се среди тоа?