Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Дизајнот на форумот

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

Developerv2

Администратор
Мислења
83
Допаѓања
82
Поени
18
Ако има опција да се ограничи регистрација на ip адреси од тие држави само да биде регистрација за балкански држави и решен проблем.
Не практикува ниту еден форум блокирање на ип адреси од одредена држава. Се банираат одредени спамери и тоа е тоа.
 

Transporter

Активен Член
Мислења
455
Допаѓања
79
Поени
28
На Опера сум и имам чуден баг коа пробувам да вметнам слика преку линк преку копчето за вметнување слики... Имено, кога ќе кликнам на сликичето добивам опција дали да прикачам или преку линк, на опцијата преку линк ми отвора полето со http:// за да го стаам линкот, но кога ќе кликнам за да го пастирам линкот во полето ми се замрзнува цел Таб на пребарувачот и нишо не функционира, останува да го изгасам табот на опера-та и пак да ја отворам страната, но кога ќе пробам пак да ставам УРЛ слика истото се дешава. Кликање на Ф5 оди во ендлес луп на рефреширање, но се стои заглавено. Можеби е нешто со скриптата, а може и до Опера, но еве кажете дали некој има сличен проблем?
 

Developerv2

Администратор
Мислења
83
Допаѓања
82
Поени
18
На Опера сум и имам чуден баг коа пробувам да вметнам слика преку линк преку копчето за вметнување слики... Имено, кога ќе кликнам на сликичето добивам опција дали да прикачам или преку линк, на опцијата преку линк ми отвора полето со http:// за да го стаам линкот, но кога ќе кликнам за да го пастирам линкот во полето ми се замрзнува цел Таб на пребарувачот и нишо не функционира, останува да го изгасам табот на опера-та и пак да ја отворам страната, но кога ќе пробам пак да ставам УРЛ слика истото се дешава. Кликање на Ф5 оди во ендлес луп на рефреширање, но се стои заглавено. Можеби е нешто со скриптата, а може и до Опера, но еве кажете дали некој има сличен проблем?
До скриптата не е 100%, останува да тестирам на опера дали ќе ми се случи истото. Може да е до пребарувачот или до самиот оперативен систем...

Ќе теситрам и ќе споделам..
п.с. на гугл хром работе беспрекорно.
 

Transporter

Активен Член
Мислења
455
Допаѓања
79
Поени
28
Ќе теситрам и ќе споделам..
п.с. на гугл хром работе беспрекорно.
Се чини дека проблемот се појавува само кога линкот со сликата е подолг и тоа на сите бровсери, бар кај мене е така.
 

Developerv2

Администратор
Мислења
83
Допаѓања
82
Поени
18
Еве слика со долг линк..


Код:
https://c-6rtwjumjzx7877x24i6z0u8q9bufd8px2ehqtzikwtsyx2esjy.g00.gamepedia.com/g00/3_c-6jx78hfujkwtryfwpta.lfrjujinf.htr_/c-6RTWJUMJZX77x24myyux78x3ax2fx2fi6z0u8q9bufd8p.hqtzikwtsy.sjyx2fjx78hfujkwtryfwpta_lfrjujinfx2fymzrgx2f8x2f8jx2fGfssjw_bttix78.uslx2f935uc-Gfssjw_bttix78.uslx3fajwx78ntsx3d86k8497gk262fk878h4718kj96kh9150x26n65h.rfwpx3dnrflj_$/$/$/$/$/$/$
Тестирано и од други прелистувачи и со долги линови и се е ок. Најдобро симни ја сликата и прекачи ја на postimages.org или imgur.com па потоа пробај да ја вметнеш овде.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Дали може да се стави опција бришење веќе напишан свој коментар ? Пример си напишал некој коментар во некоја тема ама не ти се допаднала и по некоја минутка да можеш да ја избришеш.
 

Dexter26

Добро-Познат Член
Мислења
3,761
Допаѓања
38
Поени
48
Дали може да се стави опција бришење веќе напишан свој коментар ? Пример си напишал некој коментар во некоја тема ама не ти се допаднала и по некоја минутка да можеш да ја избришеш.
Затоа ќе прочиташ што пишуваш пред да го објавиш коментарот.

Доколку си згрешил во содржината на коментарот, ја имаш опцијата Уреди за да ја смениш содржината на коментарот, а ако сакаш да го избришеш коментарот, ќе го пријавиш коментарот кај администраторите/модераторите со кликнување на Пријави, со образложение зошто сакаш да биде избришан коментарот.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Исто така треба да се додаде опција ако пишеш пост врз пост да се спојат во еден пост. Сето ова ако има можност за ова.
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,107
Допаѓања
788
Поени
113
Не можам да испратам приватна порака. Ми се појавува: "Упс! Настана некаков проблем.
You do not have permission to view this page or perform this action."
Плус, не постои тоа како опција кога ќе одиш на профилот на некој член.
 

Developerv2

Администратор
Мислења
83
Допаѓања
82
Поени
18
Не можам да испратам приватна порака. Ми се појавува: "Упс! Настана некаков проблем.
You do not have permission to view this page or perform this action."
Плус, не постои тоа како опција кога ќе одиш на профилот на некој член.
Да. Истото и јас го приметив.
Проверете сега дали е во ред. Ажурирани ви се дозволите.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Дали има можност да додадете опција избриши мислење/пост ?

Бидејќи почесто форумов го посетувам и од мобилен, помал екран, екран на допир и се случува и некогаш да згрешам тема па да пишам нешто што не е за во таа тема. Сакаш да избришеш ама нема опција сам да си го избришеш мислењето.
 

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,183
Допаѓања
375
Поени
83
Дали има можност да додадете опција избриши мислење/пост ?

Бидејќи почесто форумов го посетувам и од мобилен, помал екран, екран на допир и се случува и некогаш да згрешам тема па да пишам нешто што не е за во таа тема. Сакаш да избришеш ама нема опција сам да си го избришеш мислењето.
Да, и јас би сакал ваква функција
Некогаш додека пишувам мислење некој пише, не го видам, и не е соодветно баш тоа што сум го пишал за претходните мислења
Или пак некогаш по грешка е пишано таму за кај што не е
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,107
Допаѓања
788
Поени
113
Тоа со нови објави додека пишуваш мислење мора да се среди. Да, излегува прозорец дека во меѓувреме има нова објава во темата која моментално ја читаш, но треба да излезеш од темата и повторно да влезеш за да видиш. Плус, знае понекогаш воопшто да не се појави или да се појави со задоцнување. Значи да излегува прозорец на кој ќе може во истиот момент да кликниш и да ти се прикажат новите објави.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Од денес започнува реновирање на сите теми. Тековно и фазно ќе се освежуваат сите отворени теми. Тоа значи дека многу слики не се гледаат, грешки во главните постови, грешки во дизајнот на самата тема, грешки во наслови, во изглед итн. Летово планирам сите теми да ги поминам.
Денес се средени сите теми за теленовели од Венецуела. Продолжувам со следни теми во сите подфоруми.

:namignuva:
 

Developerv2

Администратор
Мислења
83
Допаѓања
82
Поени
18
Од денес започнува реновирање на сите теми. Тековно и фазно ќе се освежуваат сите отворени теми. Тоа значи дека многу слики не се гледаат, грешки во главните постови, грешки во дизајнот на самата тема, грешки во наслови, во изглед итн. Летово планирам сите теми да ги поминам.
Денес се средени сите теми за теленовели од Венецуела. Продолжувам со следни теми во сите подфоруми.

:namignuva:
Поликорол земавте или?
:406389:
 

Phillip

Активен Член
Мислења
1,796
Допаѓања
14
Поени
38
Од денес започнува реновирање на сите теми. Тековно и фазно ќе се освежуваат сите отворени теми. Тоа значи дека многу слики не се гледаат, грешки во главните постови, грешки во дизајнот на самата тема, грешки во наслови, во изглед итн. Летово планирам сите теми да ги поминам.
Денес се средени сите теми за теленовели од Венецуела. Продолжувам со следни теми во сите подфоруми.

:namignuva:
Една сугестија. Дали може превод на имињата на турските и шпанските серии во насловот(секако на тие што ги емитуваат во Македонија)? Понекогаш сакам да отворам некоја серија, но појма си неам како им е оригиналниот наслов и се откажувам. Не постирам скоро никогаш во тие теми, така да и не мора сериозно да го сфатите ова. :D
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
А да насловот на тема биде македонски назив, а кога се влезе во темата бидат и македонски и оригинални назив?

На пример - Кралица на срцата | RCTV - 1998 или како да е.

A кога се влезе во темата насловот
Кралица на срцата
(Reina de corazones)