Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Дизајнот на форумот

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
А да се направи една тема само за сите серии кои оделе во мк? Како и на ЕМДТ, список серии кои оделе во земјава со оригинални и мк назив, разделено по продукции и земји на потекло.

Тука може да се најде која серија е во прашање кога некој не знае за оригинален назив.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Да се направат теми и за прајм тајм и за турските серии список како што си е на порталот која епизода и сезона се емитува и на која телевизија се емитува. Тие теми да си се заклучен и и самите наслови на сериите да си се линкови кој водат до темата од серијата. Тие теми да ги ажурира Дани и уште некој модератор/администратор како ќе се емитуваат епизодите/сезоните/сериите.
Вака е најдобро.
 
Допаѓања: Steff

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Добро не се телевизии и бројки потребни ама линкови до темите се добра идеја.
 

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,183
Допаѓања
375
Поени
83
Листите добро би дошле, убава идеја
Може вака:
Македонски; (Оригинал); - Телевизија на која е емитувана серијата во Македонија; (Плус додадено „прекината“, ако серијата не е прикажана цела)
Сето ова со линкови до темите отворени на форумов

Ова ќе бара работа, ама на крајот ќе биде бонбонче :namignuva:
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Гледам имало такви теми како што јас пишав
Прајмтајм серии во Македонија
Драмски серии Термини и броеви на епизоди

Само да се среди да си има на насловите од сериите линкови до темата, да се средат насловите на темите. Мислам соодветно е да се
Прајмтамј серии на македонските телевизии - Термини и броеви
Драмски серии на македонските телевизии - Термини и броеви
 
Последен пат уредено:

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Ова нешто тестираме на форумов или вака ќе си биде ? Супер е ако е вака само уште нешто да се дотера.

На целиот форум би било добро да преовладуваат боите кој ги има и на логото.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Се тестираат бои кои би биле летово. Од есен се враќа изгледот со стандардни (сериозни) бои.
 
Допаѓања: Steff

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Последен пат уредено:

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,107
Допаѓања
788
Поени
113
Нека се направи анкета со комбинации на бои, па ние ќе гласаме која најмногу ни се допаѓа.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Различно излегуваат боиве на десктоп, лап топ, мобилен.
На лап топ ми се ок овие, на десктопот ми се безвезе, ама на мобилен ми се баш хорор. Не знам што да ви кажам.

Дајте вие избор на бои, ќе одлучиме. Еве една палета, дајте и друга ако сакате. Кодови да одберете само.

http://paletton.com/?fbclid=IwAR20Y...gW8nEob-Il2rw#uid=13L0u0kllllaFw0g0qFqFg0w0aF
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Ако е можно нека има опција да се бира кој како си сака. Направете неколку верзии на бои и нека менува секој како му се допаѓа.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Ако е можно нека има опција да се бира кој како си сака. Направете неколку верзии на бои и нека менува секој како му се допаѓа.
:okokoren:
КАДЕ ТИ СИ ГО ВИДЕЛ ТОА ?


Марко, значи човеку, ме умираш ти мене :smeenje::smeenje::smeenje::smeenje::smeenje::smeenje::smeenje::smeenje:
 
Допаѓања: Steff

SomebodyUnique

Добро-Познат Член
Мислења
3,929
Допаѓања
191
Поени
63
Јас би рекол малку полесни бои. Нека се истите само помеки нијанси. Вака многу в очи мава.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Тоа и беше идејата.
Затоа и се смени плавата од сабајле.
Ај да видиме уште полесни...