Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Register Најави се

Дизајнот на форумот

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,565
Допаѓања
661
Поени
113
Супер е, само малку подруги нијанси на сина, нападни се некако овие нијанси
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,676
Допаѓања
4,621
Поени
113
Каде ви се нападни боиве? Од моб отварате?
Мене на лап топ ми се ок.

Oнаа најтемната е истата на ФБ боја. :406389:
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,676
Допаѓања
4,621
Поени
113
Утре ќе се проба со пастелните од Спешл. Три бои ни требаат, дали сте за комбинација на последнине три ?

Мене оние на Марко морскине ми се допаѓаат, ама кој е кодот за тие (да речеме, трета плава, четврта плава, петта плава) ?
 
Последен пат уредено:

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,458
Допаѓања
1,235
Поени
113
Бјути, во право си била дека боите поинаку изгледаат на лаптоп, а поинаку на мобилен. Еве сега конкретно од мојот предлог, последната боја на мобилен изгледа зелено, а на лаптоп, некоја мешавина на плаво-зелено која повеќе мава на плаво. Сепак, пробајте, па ќе видиме како ќе изгледа.

Ако може, нека се проба и со една од песок нијансите (потемната) и со неа да видиме.
 

Transporter

Активен Член
Мислења
470
Допаѓања
95
Поени
28
Одлични плавите бои, предлагам ако има техничка можност да се воведе и дарк мод опција како задња реч технике у светот на веб сајтовите и форуми.
 

Blagojche

Добро-Познат Член
Мислења
3,631
Допаѓања
57
Поени
48
^
Воопшто не го сакам тој dark mode тренд.. Лично не ми се допаѓа, а и не го користам, ниту на „Месинџер“ ниту пак на „Вајбер“.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
6,602
Допаѓања
996
Поени
113
Може малку потемна боја на буквите кога се цитира ? Ништо не се гледа, премногу се светли. Цитатот се чита убаво, ама членското име на оној што е цитиран не се чита.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,676
Допаѓања
4,621
Поени
113
Може малку потемна боја на буквите кога се цитира ? Ништо не се гледа, премногу се светли. Цитатот се чита убаво, ама членското име на оној што е цитиран не се чита.
Таа зависи од онаа боја , третата. Не плавите бои, туку третана боја, зеленкаста што беше.

Сега малку ги осветливме плавите, добро е? Не се нападни?
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,458
Допаѓања
1,235
Поени
113
Ако е можно нека има опција да се бира кој како си сака. Направете неколку верзии на бои и нека менува секој како му се допаѓа.
:okokoren:
КАДЕ ТИ СИ ГО ВИДЕЛ ТОА ?
:)


Моментално тестираат. Имаше и опција да се смени бојата, ама таа ја тргнаа и ја ставија опцијата dark mode.
 

Developerv2

Администратор
Мислења
98
Допаѓања
98
Поени
18
Сепак дизајнот не е ист. На кајгана e XenForo.
Кајгана користеше постара верзија на XenFoto.. т.е 1.5....сега е надградена во XenForo 2.0.x и користи стандарден стил/тема што ја користеше ТВ Пакет на самиот старт. Инаку и ТВ Пакет форумот е на XenForo 2.0.x :)

 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
Кајгана користеше постара верзија на XenFoto.. т.е 1.5....сега е надградена во XenForo 2.0.x и користи стандарден стил/тема што ја користеше ТВ Пакет на самиот старт. Инаку и ТВ Пакет форумот е на XenForo 2.0.x :)

Ок ако е така тогаш направете како на Кајгана кога ќе направиш во пост paste на линк од портали, од Јутјуб да ги прикажува прегледно. Пример на Кајгана кога ќе ставам линк од портал се појавува со слика, со наслов и дел од текстот. Тука на Тв пакет не е така кога ќе ставам линк само линкот се гледа.
https://www.tvpaket.com.mk/letni-premieri-na-alfa-sekoja-vecer-po-dva-eks-ju-filmovi/
 

Developerv2

Администратор
Мислења
98
Допаѓања
98
Поени
18
Опцијата е само исклучена, заради оптимизација на вашите прелистувачи. Немаме сите телефони од 50/60 000 ден па да отвараме се и сешто без проблем. Но може да испробаме и тука како ќе биде кај вас..