Дискусии за цртани серии

  • Автор на оваа тема Beauty
  • Датум кога е започната темата

TVman

Добро-Познат Член
12,062
6,853
113
Всушност, еве нешто што одеше на Сител: :406389:

И Астерикс и Обеликс анимираните одеа на Сител. Знам дека тогаш ги мразев зошто ги титлуваат, а не синхронизираат како А1 бидејќи се' уште не знаев да читам :406389:
 

Steff

Добро-Познат Член
13,247
18,346
113
Баш се денес подсетив малку на Густав, супер е 334545

Се сеќавате на Ангелина Балеририна и Мрзливиот град на сител
Леле тој Мрзливиот град мислам дека е нешто најретардирано што постои.

Dragon ball гледав, но и не сакам нешто.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
13,232
2,206
113
На А1.

Искрено, јас не памтам некоја анимирана серија од Сител во тоа време. 4364646
Mислам и на Сител дека се емитуваше. За стари емисии, филмови, серии нешто и паметам па оваа темава ми се погоди премногу.

Сител знам емитуваа и Акстерикс и Обеликс долгометражен цртан филм.
 

Beauty

Администратор
30,991
26,975
113
  • Автор на оваа тема
  • #46
Јас растев исклучиво со Дизни, и нешто од Ворнер и Хана Барбера :406389:
Дизни купувавме на касети, плус Телма емитуваше Дизни секој викенд.

Сител немаше цртани серии, мислам, се' додека не ја укинаа А1, па нормално како се' друго, така и цртаните ги ископираа :406389: Канал 5 почна со цртани серии нешто порано, емитуваа и они доста цртани серии во 2000тите, плус анимираната Симпсонови во деведесетите.
 

Beauty

Администратор
30,991
26,975
113
  • Автор на оваа тема
  • #48
Добро, со Дизни, Ворнер и Хана Барбера ваљда сите растевме :406389:
Да... ама ја после 10 години прекинав со цртани филмови и серии од секаков тип. Дури и 10 годишна возраст ми е доцна веројатно :406389:
 

NaEdenCovekBratMu

Добро-Познат Член
3,775
6,512
113
Не сум го гледал ова, но знам дека и ние имавме обид за цртана серија. :406389::406389::406389:

 

M@RKO

Добро-Познат Член
13,232
2,206
113
Јас растев исклучиво со Дизни, и нешто од Ворнер и Хана Барбера :406389:
Дизни купувавме на касети, плус Телма емитуваше Дизни секој викенд.
И јас имам растено со Дизни, Ворнер, Хана Барбера и оние на МРТ, А1.. На Сител имаше една детска емисија каде што го пуштаа Њу погоди и мислам Хајлендер таму ама можеби и грешка сум за Хајлендер.

Како помал имав касета со цртаните со Душко Долгоушко (Bugs Bunny) каде што ја имаше оваа епизода
 

M@RKO

Добро-Познат Член
13,232
2,206
113
Доза ретро цртани серии од МТВ 1

Вили Ква ква

Радувањата на Радован

Чевличиња

Летечки мечиња

Тетка Биберче

Кире Бананамен
https://www.youtube.com/watch?v=m5eR_b8uuCY

Пожарникарот Сем
https://www.youtube.com/watch?v=Zxfv6epYrbg

Мразулко
https://www.youtube.com/watch?v=WfUd8wPKn9Q

Веселите Грашковци
https://www.youtube.com/watch?v=OVYo2xktXAA

Хипо и Чипо
https://www.youtube.com/watch?v=JGdYnn9OtdI

Калимеро
https://www.youtube.com/watch?v=l3-AfRCAqo0
 

NaEdenCovekBratMu

Добро-Познат Член
3,775
6,512
113
А никому ли бе не му текнува на она со кокошките што цело време велеа „Коко роко“? :406389:

Ако добро паметам, француска серија беше, со 3Д анимација или stop motion, главниот лик беше жолта кокошка, мислам Коко се викаше, по 5-6 минути траеја епизодите. :406389:

И одјавната шпица ја паметам, одеше само „Куууу кууууу“. :haha:
 

alek

Активен Член
768
219
43
Леле саки го обожавав, инаку од цртани сите кој одеа на мрт ми се гледанми и плус драгонбол, пикачу, и дигимон, а и пепелашка ја имав на касета со бугарска синхронизација ја овенував.
 
Top