Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Евровизија 2019: Тел Авив, Израел

  • Автор на оваа тема M@RKO
  • Датум кога е започната темата

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #1
 
Последен пат уредено од модератор:

Hook'O

Добро-Познат Член
Мислења
1,423
Допаѓања
53
Поени
48
#2
Секоја година имаме потенцијал на хартија, а завршуваме со ужасна реализација.
 

alek

Активен Член
Мислења
665
Допаѓања
35
Поени
28
#3
Taмара Тодевска на Евровизија
http://mrt.com.mk/node/51864

Чекајте малку, нели Тамара на интервјуа кажуваше дека не треба веќе да се учествува на Евровизија
https://www.mkd.mk/zabava/domashna/tamara-makedonija-ne-treba-da-uchestvuva-na-evrovizija
Уста рекла уста одрекала (мојата професорка по географија Нада)
:406389::406389:
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #4
Годинава на Евровизија со променетото име North Macedonia, нема појќе FYR.
 

NaEdenCovekBratMu

Активен Член
Мислења
130
Допаѓања
106
Поени
43
#7
Кога го земаа косово...србите победија на евровизија...така да ништо не е чудно.
Исто и руско-украинскиот проблем од пред неколку години, па победи Украина.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#8
Еден од мотивите за настапот оваа година на Евровизија, покрај тоа што ќе има сериозно победничка песна, е тоа што сака нејзините две деца и сопругот да ја гледаат на телевизија на Евровизиската сцена.
Мотив да ме гледа сопруг на ТВ? Сериозно? :haha::haha::haha:
 
Допаѓања: Steff

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #9
Ајде отворете тема за годинешново издание на Евровизија. Јас би отворил но не знам многу информации да пишам нешто.

Набрзинка слушнав некој од песните а ги преслушав целосно песните од Србија и од Хрватска. Во петок Тамара ќе ја промовира песната.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #11
Супер е песната и спотот ми се допаѓа.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#12
Името сменето - ќе не почастат со една победа оваа година.

Песната одлична, спотот исто, пораката моќна, Тамара извонредна - само мора ли тоа нејзино друштво да се појавува (Катарина, сестрите Стојановски, ...).
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,802
Допаѓања
559
Поени
113
#13
Мене на прво слушање и не ми се допадна, за разлика од ланската. Текстот е добар и пораката која ја носи, па ќе видиме што ќе направиме.
 
Допаѓања: Steff

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,030
Допаѓања
599
Поени
113
#14
Мислам дека со добар настап може и да победи. Песната има потенцијал ама недоволно искористен. Рефренот не е толку јак, требаше да грми, да биде помоќен. И тоа може да се малку среди, да работе revamp.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #15
Мене ми се допаѓа што не е евровизиски стил на песна каде што рефренот е поизразен. Доколку се направи добар настап со позадински видео ефекти ќе биде интересен настапот. Не пратев во веатите баш со внимание ама Тамара нешто спомна дека земале екипа од Шведска што работаат на Мелодифестивал.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #17
И Телма го ставиле спотот на нивниот Јутјуб канал со логото од телевизијата.


Не разбирам, зошто го ставиле и они ?
 

Blagojche

Добро-Познат Член
Мислења
3,605
Допаѓања
49
Поени
48
#18
Премоќна е песната, исто како и самата Тамара а богами и нејзиниот вокал! Да се надеваме дека ќе блесни на сцената и ќе грми вокално, само да не ја уништат сценската изведба! Нешто минимално, едноставно, но моќно, исто како и самата песна!
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,074
Допаѓања
151
Поени
63
Автор на оваа тема #19
Аcapella верзија. Пуштете на слушалки да го почустувате моќниот глас на Тамара.