Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Register Најави се

Известувања поврзани со членовите

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата
Статус
Не е отворен за идни мислења.

alek

Активен Член
Мислења
676
Допаѓања
55
Поени
28
лукас некој член од форумот што не деле исто мислење со тебе ти веднаш го банираш стварно нема смисла јас сум за дани да биде админ.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
Моја единствена вина како администратор е што немам поставено правила (како што има на секој друг форум). Да имаше правила немаше да мислите дека банирам за секое спротивно мислење од моето!
 

Gledy

Активен Член
Мислења
627
Допаѓања
88
Поени
28
Lucas братче погрешен член си банирал од форумот ... за понатаму размисли малку пред да ме банираш..позз ;)
 
Мислења
589
Допаѓања
1
Поени
18
Сликите за кои вчера бев баниран беа ексклузивни и невидени, бидејќи шпицата е инкогнито и ја нема никаде, а сега сакам да ја замолам таа Beauty да ги најде тие "дупликати" и да ми докаже, не сум глупав да поставувам нешто што го има воопшто на нет. Ова што се случува го нема на ниеден форум, ова е СРАМОТА.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
motionstudio напиша:
Сликите за кои вчера бев баниран беа ексклузивни и невидени, бидејќи шпицата е инкогнито и ја нема никаде, а сега сакам да ја замолам таа Beauty да ги најде тие "дупликати" и да ми докаже, не сум глупав да поставувам нешто што го има воопшто на нет. Ова што се случува го нема на ниеден форум, ова е СРАМОТА.
Motion, па тие слики од вестите од А1 сто пати досега секаде се објавувани, Бароус ги имаше објавено, со сигурност ти кажувам. А ти упорно ги објавуваше пак со некаков напишан текст врз нив.

Што се однесува до Бајрон, која е причината зошто е баниран, дечкото конкретно на овој форум е присутен секогаш со битна и квалитетна информација, а ни ја пренесува и во целост состојбата и во Србија поврзана со телевизија, музика, серии. А за дружење, тоа по страна кој како и колку сака, ама на форум за мене не постои ни дружење ни ништо, чисто од заеднички интерес за сите се пишува и дискутира.
 
Мислења
589
Допаѓања
1
Поени
18
Beauty напиша:
motionstudio напиша:
Сликите за кои вчера бев баниран беа ексклузивни и невидени, бидејќи шпицата е инкогнито и ја нема никаде, а сега сакам да ја замолам таа Beauty да ги најде тие "дупликати" и да ми докаже, не сум глупав да поставувам нешто што го има воопшто на нет. Ова што се случува го нема на ниеден форум, ова е СРАМОТА.
Motion, па тие слики од вестите од А1 сто пати досега секаде се објавувани, Бароус ги имаше објавено, со сигурност ти кажувам. А ти упорно ги објавуваше пак со некаков напишан текст врз нив.
Јас те уверувам дека тие слики беа првпат поставени, никаде ги нема на нет...
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
motionstudio напиша:
Beauty напиша:
motionstudio напиша:
Сликите за кои вчера бев баниран беа ексклузивни и невидени, бидејќи шпицата е инкогнито и ја нема никаде, а сега сакам да ја замолам таа Beauty да ги најде тие "дупликати" и да ми докаже, не сум глупав да поставувам нешто што го има воопшто на нет. Ова што се случува го нема на ниеден форум, ова е СРАМОТА.
Motion, па тие слики од вестите од А1 сто пати досега секаде се објавувани, Бароус ги имаше објавено, со сигурност ти кажувам. А ти упорно ги објавуваше пак со некаков напишан текст врз нив.
Јас те уверувам дека тие слики беа првпат поставени, никаде ги нема на нет...

Па не уверуваше и дека тие видеата биле хоуммејд итн. Ако е така, се извинувам за краткотрајното банирање, постави ги пак, па Хејтер и Бароус нека ти ги искоментираат оригиналните слики за кои друг пат ќе пишуваш и што значат.
 

Blagojche

Добро-Познат Член
Мислења
3,630
Допаѓања
57
Поени
48
Јас се исклучувам од секаков вид на вметнување за дискусија околу бановите, администрацијата и слични работи затоа што тука сме за да се информираме за сите случувања со ТВ, серии, новели итн а не да се „закачуваме“ и заби да покажуваме а најмалку да изиграваме главни.
 

hakuna_matata

Активен Член
Мислења
817
Допаѓања
36
Поени
28
Специјален поздрав до Blagojche. Јас можеби не сум толку активен на форумов, сега во последно време сум повеќе, и се обидувам да ве фатам во муабет, ама се согласувам со него. Пред се форумов треба да биде за инофрмација и забава, а не да се правиш на Тошо.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
Дали ги прочитавте правилата?!

• Ве замолувам да не цитирате пораки и да не одговарате во темата Избришани и споени мислења или Известувања поврзани со членовите. Во тие две теми единствено право на коментар има админ тимот и модераторите! Вашето бунење поради одредено банирање или избришано мислење само ќе ве доведе до поголем проблем или подоготраен бан! Строго е забрането да се расправа со админ тимот или модераторите во споменатите теми! Најљубезно ве замолувам да се држите настрана од истото!
Со други зборови темава е само за админи и модератори, а не кој сака да си сподели мислење!
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Избришано мислење на Hook'o во темата за Телма. Постојат цели подфоруми за серии, и во Телевизија бар прескокнете ги прашањата за сериите кои одат и ќе одат.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Опомена до членовите aleksCASKA, SomebodyUnique и Some Special.
Отворена е посебна тема за Новогодишна програма, како што се отвара секоја година, и таа е за тоа, а не новогодишната програма да ја дискутирате во други теми.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Членот rak оди на 1 ден бан поради пишување во несоодветни теми.

ЗНАЧИ за серии и новости за серии нема место во подфорум Телевизија.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Членот TVMan оди на 1 ден бан. Причина - пишување мислење врз мислење во ист ден.

Она што тој особено го практикува и што е недозволиво е за термини на серии да се пишува во теми за реални шоуа, телевизии, серии итн. Ова важи за сите.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Марко е баниран на 6 часа поради пишување во погрешна тема.
Опомена и до ТВ Мен да намали со спамирања, два пати беше за тоа баниран.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,573
Допаѓања
4,474
Поени
113
Марко и ТВ Мен, ај уште на 6 часа пауза и двајцата. Го претеравте со спамирање во секоја можна тема за телевизија.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Beauty напиша:
Каде ни е Боби, неколку недели го нема?
Еве го, се уклучува чат пат ама го мрзе да дискутира нешто во последно време :406389: Ве читам јас, без мака, никогаш нема да ве напуштам :)
 
Статус
Не е отворен за идни мислења.