Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #1
Сите новости и трачеви поврзани околу емитувањето на нови прајмтајм серии во Македонија.​
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#2
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

По Маркетинг директори 2 сезона, на Алфа започнува Бројки со нова сезона. Која, не знам. И Алфа лани имаше повеќе прајм тајм серии, оваа сезона на една остана.
Лани дефинитивно имавме многу повеќе прајмтајм серии.
 

Игор

Нов Член
Мислења
493
Допаѓања
0
Поени
0
#3
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Леле таа „Бројки“ на Алфа стопати ја даваа. Сега па и нова сезона. Уште да беше толку интересна...
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#4
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Реприза на Округот Оринџ од трета сезона на А2 во 11.45 и 17.45​
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#5
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

На А2 од денеска - 24
Од понеделник до петок во 21.30 часот


По Кошмари и визии, на А1 од среда во 23.30 започнува ДЕМОНИ.
Најверојатно се работи за британската серија Demons во 6 епизоди.СЕРАНОВИ од март на локалните телевизии

 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#6
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Мене многу ми е криво што ниту еднаш не фатив епизода од Кошмари и визии, никогаш не почна во терминот во кој ја најавуваа.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#7
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

ПРАВДА од понеделник на А1 во 23.45


 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#8
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Од каде ги вадат серииве?
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#9
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Оваа уште лани беше најавувана за А2, ама почнува сега. И тоа сите серии што ги даваат се кратки.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#10
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Сега дур гледав Заеднички ручек на Канал пет видов три реклами за турски серии. :sto zboris: WTF?! Значи тие кога ќе запнат пушти недај работава. Така едно време хрватските им беа хит, сеа турски...Страшно. Зарем ги гледа некој воопшто на таа треторазредна телевизија, ми беше прашањето?!
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#11
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Да. Еве од лани нема ни прајмтајм серии на Канал 5 повеќе туку само турски.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#12
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Наскоро на МТВ 1 - британската криминалистичка серија
НЕМ СВЕДОК
(Silent witness)
 

Burrows

Глобален модератор
Мислења
4,964
Допаѓања
20
Поени
38
#13
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Дали тоа А1 се враќа со серии во прајм тајм?
Терминатор: Хрониките на Сара Конор започнува во сабота во 21:00!
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#14
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Браво за таквата идеја! Конечно квалитетен прајмтајм. Само саботи ќе оди?
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#15
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Терминатор: Хрониките на Сара Конор ќе се дава само во сабота и тоа по 2 епизоди.

Од овој викенд започнува маратон на серијата Ѕвездени патеки Војаџер на Наша ТВ.
Во сабота од 6 наутро започнува првата сезона, во недела втората сезона.

 
Мислења
119
Допаѓања
0
Поени
16
#16
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

А како ке ја даваат додека заврши првата па од недела од 6 ке ја даваат втората?
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#17
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Tретата сезона на Два ипол мажи започнува во среда во 23.45 на А1

[align=left]Nightspy
Па прво првата сезона цела сабота, во недела втора, откако ќе заврши прва.​
[/align]
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#18
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Интересни новости, браво.
 

Burrows

Глобален модератор
Мислења
4,964
Допаѓања
20
Поени
38
#19
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Мислам дека Два ипол мажи треба да се дава во некој поцентрален термин, сега и онака Чарли Шин дига доста прашина.
 

Posh Girl

Нов Член
Мислења
233
Допаѓања
0
Поени
0
#20
Re: Македонија: Новости на нашите телевизии

Не можам да разберам зошто толку квалитетни серии како Два и пол мажи на А1, а и на другите наши телевизии добиваат толку ужасни термини.