Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Македонија: Новости за прајмтајм сериите

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Имаат и Сител и ТВ 24 купено. За Телма веќе објавив. И за некое чудо ова е прво лето во кое Телма ќе емитува премиерни серии. :okokoren:

Во меѓувреме на Нова С оди "Suits" секој ден во 20 часот, "How to get away with a murderer" (среда, 21 часот) и "Luther" (четврток, 21 часот).
 
Последен пат уредено:

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Имаат и Сител и ТВ 24 купено. За Телма веќе објавив. И за некое чудо ова е прво лето во кое Телма ќе емитува премиерни серии. :okokoren:
Што ќе оди по данската ? Премиерно нешто ? Јас мислев Штрумфета реприза.
 

dallavera

Активен Член
Мислења
675
Допаѓања
133
Поени
43
Добар термин им беше оној кај 10.30 или единаесет кога го репризираа ЛЗН. Али со Васко Ефтов и Иренчето, добро е што телевизијава преживува и има премиерни содржини...
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Не се они криви, Шифра Деспот имаше многу ужасен рејтинг, мораше да се тргне дури и од ноќен термин.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Лошо, но неа не може да ја сместат преку ден, 16+ е, така да затоа мора тогаш да ја трпат.
Кај нив само Волците поминаа подобро од било која друга програма.
 

NaEdenCovekBratMu

Активен Член
Мислења
139
Допаѓања
122
Поени
43
Лошо, но неа не може да ја сместат преку ден, 16+ е, така да затоа мора тогаш да ја трпат.
Одлична серија е, баш штета што не беше на Сител, сигурно ќе имаше добра гледаност таму. :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Одлична серија е, баш штета што не беше на Сител, сигурно ќе имаше добра гледаност таму. :)
Не, никаде не би поминала добро. Од несапунски серии, поминуваат само процедурали.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Неофицијално, од септември на МТВ 1 - нови сезони од House of cards, The blacklist ...
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Саки добил малце повеќе пари штом се истури од купување нови серии :406389:
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Саки добил малце повеќе пари штом се истури од купување нови серии :406389:
Па тоа се случува уназад 5 години, не е од сега. Секогаш имале две серии од понеделник до петок, и една две за викенд.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Ама никогаш не оделе премиерни серии преку лето.