Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Македонија: Новости за теленовелите кои доаѓаат

  • Автор на оваа тема latinac
  • Датум кога е започната темата

goran

Нов Член
Мислења
75
Допаѓања
0
Поени
0
Banned #3
latinac напиша:
Наскоро на Сител

Од толку многу реклами на тв пакет (најдобра серија, рекорди по гледаност, со ептен добра синхронизација........ без синхронизација) се знаеше дека на СИТЕЛ ке почне
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#4
А ја очекував на Пинк. Колку толку барем постојан термин имаат. На Сител можи да се случи истото со Индија што се случува ама се надевам дека нема да се случи
 

Posh Girl

Нов Член
Мислења
233
Допаѓања
0
Поени
0
#5
А, дали има информации за нови серии на Пинк 15? Навистина ми недостасуваат теленовелите, нека почне веке еднаш нешто ново на Пинк 15.
 

LUNA

Нов Член
Мислења
71
Допаѓања
0
Поени
0
#6
Posh Girl напиша:
А, дали има информации за нови серии на Пинк 15? Навистина ми недостасуваат теленовелите, нека почне веке еднаш нешто ново на Пинк 15.
Стварно,нели после Силиконските убавици требаше да почне Триумфо али непочна :neznam:
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#7
Можеби ќе почни нешто ново бидејќи Советот за радиодифузија на Србија побарал да се прекини Дворец заради честите кавги и напади меѓи натпреварувачите. Ова мајка ми го прочитала по српски весници
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#8
Конечно ми ја ставија локалната телевизија на Макс ТВ. Се надевам некоја подобра новела после Tontas no van al cielo. :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
#9
Bobi напиша:
Конечно ми ја ставија локалната телевизија на Макс ТВ. Се надевам некоја подобра новела после Tontas no van al cielo. :)
На МТМ нова теленовела даваат еднаш годишно, тешко една по друга да се дава одма.
А најглупаво ми е што Серанови ја ставиле како теленовела во 294 епизоди :off::off::off::off::off: Така ја пишува, таа сега по Руби почнува.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#10
Препоставувам дека на битолската Тера ќе ја има има Серанови бидејќи таму ја даваат Руби. На прилепската Визија при крај е Љубовници ама нема најава за нова серија. Кога ќе/Ако почни друга ќе објавам која
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#11
Може и на Скај Нет ќе оди.
Знае ли некој до која епизода е Монтекристо?
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#12
Супер! Се надевам дека и кај мнее ќе почне Серано! Сакам реприза!
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
#13
Монтекристо - 132 / 185 за петокот. Не верувам јас во Скај Нет ни малку. Веќе повеќе од година не дава нови серии/филмови. Сигурно по оваа Монтекристо ќе им текне да ја репризираат аргентинската.
 

DarkAngel

Активен Член
Мислења
2,862
Допаѓања
0
Поени
36
#14
Леле дај боже да ја даваат аргентинската Montecristo. Немам Скај Нет, но ќе ја гледам преку Web Max TV.:)
 

DarkAngel

Активен Член
Мислења
2,862
Допаѓања
0
Поени
36
#16
Боже зар никој нема Пинк Плус? Таму одат Клон, Триунфо и Тереза.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#17
Росалинда повторно кај мене на локална :haha: :jupi: . Само што заврши 8. епизода, сега ја видов за прв пат дека повторно ја репризират :haha:

Колку ли сакам некои други стари од МТВ :mhhh:
 

Posh Girl

Нов Член
Мислења
233
Допаѓања
0
Поени
0
#18
Лелеее на која локална? Ајдее нека ја репризираат и на другите локални, знам дека сите локални ја имаат затоа што и порано ја репризираа на локална. Колку ти завидувам Боби!!!
 

SomebodyUnique

Добро-Познат Член
Мислења
3,931
Допаѓања
191
Поени
63
#19
Телемундо/Телевиса или Бразил, Аргентина нешто? Ко е изненадување претпоставувам нешто бразилско е.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
#20
Серијата започнува наскоро, не е бразилска.