Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Македонски синглови и спотови

  • Автор на оваа тема Burrows
  • Датум кога е започната темата

Burrows

Глобален модератор
Мислења
4,964
Допаѓања
20
Поени
38
Автор на оваа тема #1
Тема каде што ќе поставуваме и ќе ги коментираме најновите синглови и спотови од македонските пејачи.​
 

igorao85

Нов Член
Мислења
1,784
Допаѓања
0
Поени
0
#2
http://www.youtube.com/watch?v=mCVECwOeFbc
Ај пошо Тони Зен ни е ептен актуелен во моментов, ама и пошо песничево му е закон. Браво!!! Реално, сурово по малку патетично македонско секојдневие.
Иако мислев дека нема никогаш да го кажам ова али Тони Зен владее,Respect!!!
 

хејтер

Нов Член
Мислења
2,065
Допаѓања
0
Поени
0
#3
Новите песни на Калиопи
Имаат прекрасен текст и музика, не знам каде се снимани, ама звучат како снимки во живо.
 

igorao85

Нов Член
Мислења
1,784
Допаѓања
0
Поени
0
#7
Ја гледав на Тв Софија даваше интервју, татко и три години го правел аранжманот за песнава. Многу бе...????:haha:
 

igorao85

Нов Член
Мислења
1,784
Допаѓања
0
Поени
0
#8
http://www.youtube.com/watch?v=3o7GXc2hpP0 - новата песна на Билбилоб, Себична.
Еве што вели самиот Билбилов за песнава
Песната, како и сите други е направена во еден здив, затоа и ги има сите емоции во неа. Музиката, аранжманот и продукцијата се мои, додека текстот е на мојата верна текстопистка Ивана Николовска, која се повеќе и повеќе гази со текстовите. Многу добро ме разбира што сакам да кажам, што чувствувам...

Во самата песна сакав да ставам машки вокали, да го појачам делот пред рефренот и рефренот и одбрав двајца од најјаките гласови/ бек-вокали во Македонија. Да не беа Димитар Андоновски и Александар Тарабунов можеби песната немаше да звучи вака.

Затоа ја користам оваа шанса да им се заблагодарам и на сите тие кои беа заедно со мене цело време додека ја правев песната во студио, и заедно со мене делумно гинеа: Адриан Гаџа, Сања Николиќ, другар ми Бебек, Марко Слаткаристика и многу други...

Секогаш го ценам мислењето на другите, особено на луѓе кои добро ја познаваат музиката и се мои искрени пријатели... се надевам дека песната ќе допре до сите слушатели, до сите кои ја почитуваат мојата музика и мојата личност
Извор:МММ
 

Taki252

Активен Член
Мислења
2,634
Допаѓања
0
Поени
36
#10
Сакам да соопштам нешто во врска со песната „Тие усни твои“ од Јован, Елвир и Иван. Сметам дека песната е ископирана или откупена од песната „Diras que estoy loco“ од Мигел Анѓел Муњос. Има доста сличности посебно во рефренот зарем не?
http://www.youtube.com/watch?v=xZNXdHQYx9g
 

igorao85

Нов Член
Мислења
1,784
Допаѓања
0
Поени
0
#11
Да се согласувам личи. Аман од овие плагијаторски работи на нашва сцена ако воопшто и ја има.
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#13
еј џомби ај дајте ми ја некој ако ја има онаа зимската химна на фортуна радио?
Иде нешто како снегулка мала....
 

Developer

Администратор
Мислења
146
Допаѓања
0
Поени
16
#14
никој не знаете бе?Дајте ми барем линк од youtube ќе си ја симнам :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
#16
Александар Белов има најлоши песни на македонскава естрада. Ниедна не ми се свиѓа па ни оваа.
 
Мислења
457
Допаѓања
0
Поени
16
#18

saninova77

Нов Член
Мислења
39
Допаѓања
0
Поени
0
#19
Кате напиша:
Се работи за преработка на култната "Оган под ѕвездите" на групата Меморија... меѓутоа оригиналот е МНОГУ подобар, се разбира! 334545

http://www.youtube.com/watch?v=cKF-axOzN78
Znam za pesnata i mnogu mi se sviga ,ali Belov mi ja ogadi ko pesna od Zlatno slavejce ja ispeal:haha:
 

igorao85

Нов Член
Мислења
1,784
Допаѓања
0
Поени
0
#20
Јас само незнам од каде му храброст да ја преработи песнава зашто резултатот е и повеќе од катастрофален, мизерен да не речам,а ќе речам. А бре Александре кој ти ги бира песните шо ги пееш само незнам, една саглам да се немало.:off: