Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Македонски синглови и спотови

  • Автор на оваа тема Burrows
  • Датум кога е започната темата

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Леле, која евтинатија е пејачов. Грешка, wanna be star, каков пејач, какви бакрачи.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Mијата со нова песна и спот а и стилот променет во рок стил со звукот на електричните гитари и тапани . Спотот е премногу добар.
 
Последен пат уредено:

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Биба Додева со интересна преработка на песната на Леб и сол Скопје
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Некој ги има слушано овие Либеро бенд

Добро пее овој дечково од Антониа. Најмила ми се допадна рефренот другото ништо посебно
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Очај. Песни и спотови од трета класа.

А каде тоа ти виде дека добро пеел овој ? На спотовиве, звучи дека врска нема од пеење.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
А каде тоа ти виде дека добро пеел овој ? На спотовиве, звучи дека врска нема од пеење.
Има и полоши од него што пеат, нема некој глас добар ама боја на глас има добра и тоа го прави добро пеењето.Рефренот на Најмила ми се допадна, а за другото се сложувам дека е очај.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,237
Допаѓања
2,887
Поени
113
Одлично е.
А што се случило уствари? Пак се хејтало на социјалниве мрежи дека не е она таа што пее, и оваа за доказ во живо ја отпеала на ФБ?
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,107
Допаѓања
788
Поени
113
Супер отпеано! :606675:

А што се случило уствари? Пак се хејтало на социјалниве мрежи дека не е она таа што пее, и оваа за доказ во живо ја отпеала на ФБ?
Очигледно, да.
Pred nekoe vreme na eden naš nastap našeto slavejče ANETA ja ispea pesnata PROUD vo živo pa od tuka imaše mnogu pozitivni ama imaše i mnogu negativni komentari koi tvrdea deka ne e vo živo ,pa deka pee Tamara itn i bevme primorani da vi dokažime deka Aneta ne pee na play back pozz od Molika.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Нема да пишам за нова песна туку сакам да пофалам еден многу добар Јутјуб канал
https://www.youtube.com/channel/UCI7zaz56pBX0kXYHT4qKA-A

Не знам кој е човекот кој ги става сите видеа но има собрано доста стара архива македонска музика. Народна/фолк. забавна поп, рок, детска музика и многу друго.

На тој канал гледав спот од ДНК и Маја Саздановска
 
Последен пат уредено:

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,077
Допаѓања
154
Поени
63
Слични малку песниве. Не е копија ама се слични :)