Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Музички фестивали

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Не е точна програмата. Инаку би сакал да е оваа. Џибони, Каролина, Љубојна 334545 Секако нема да одам бидејќи ми е далеку, ама бар ќе има пренос на Петка.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,078
Допаѓања
154
Поени
63
Се надевам точно е и за Фрајле. Мене ми се супер Фрајле и деновиве тоа највеќе слушам.
Јас имам фамлија од страната на мајка ми во Прилеп па мајка ми кога и да се слушне со нив на телефон тој период не канат да им дојдеме за време на Пиво фест но досега не сме биле, а ни јас не сум бил на Пиво фест. Секако и да не сум таму ќе се гледа на Канал 5 нешто.
 
Последен пат уредено:
Допаѓања: TVman

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Леле на кој му текна оваа, пиво (и алкохол воопшто) без турбофолк? :haha:

Гигадосадни Фрајле на пивски фестивал хахахахахахахахах??? :religiozen:

Ама што и да се чудам, и кај нас во Србистан истите небитни појави на Бирфест само без Фрајли.
 

SomebodyUnique

Добро-Познат Член
Мислења
3,929
Допаѓања
191
Поени
63
Нема шанси да е вака. Прилеп знае што сака публиката што ќе биди таму!
 
Допаѓања: Steff

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
4,107
Допаѓања
788
Поени
113
Пивофест 2019

Четврток (18.07.): “Прилепски еснаф”, Селимова Желчевски, Ѓорѓе Давид и Ивана Негатив и “Галија”.

Петок (19.07.): Ален Хасановиќ, Миле Кузмановски, “Кантурови” и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Сабота (20.07.): “Тhe Hounds”, Влатко Стефаноски Трио, “Фрајле” и Taмара Тодевска

Недела (21.07.): “Бен Хур”, “Кал бенд”, Соња, Маринко и Зец ги пеат песните на “Нови фосили” и “Cyrillic”.
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,036
Допаѓања
604
Поени
113
Ако ништо друго барем ќе биде весело со неа, со овие други сите можат да поспијат.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Нееее, помина меракот за него пред две три години.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Мене ми е далеку Прилеп, ама во Струмица живи и здрави планирам да одам ;)
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Струмица Опен Фест (16,17 и 18 август). Жељко Самарџиќ, Северина и Бјело Дугме ќе пеат. Јас изгледа ќе одам и првата и последната вечер, на Северина сум бил два пати.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,078
Допаѓања
154
Поени
63
Цело време едни исти се вртат на ваквиве фестивали. Северина, Жељко Самарџиќ, Цеца

 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
Кој може нека оди. И на нејзе сум бил два пати, убава атмосфера прави.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
И Авалон со политичка порака :406389::bravobravo:

За точно десет дена од денес почнува OHRID CALLING 2019.
Времето лета. Четиридневно издание со line up достоен за било која држава која е реално јака држава.

Македонија тешко дека ќе биде свет, ама ние го носиме светот во Македонија.
И потврдувам, не во Северна Македонија, туку во добра стара Македонија.
Ако можете, дојдете во Охрид да го видите ова чудо... без разлика која музика ја слушате.
Спектакл огромен.
Се гледаме!
Бобан Милошески