Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Новости на кабловските телевизии

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #1
Од 11. декември EL INTERNADO репризно на AXN секој викенд после полноќ!

 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#2
На prijevodi online веќе има објавено преводи за цели три сезони.
Некогаш сакам да ја гледам.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#5
Сега видов дека Hope & Faith ќе одела на Фокс Лајф! YaY! Предобар ситком.
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#6
Ако бар малку потсетува на Un paso adelante, и ја ќе ја гледам.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
#7
Искрено потсетува многу. Можеби тематски и не толку, но самата атмосфера, училиштето, интернатот, односите меѓу Маркос и Иван (слични на Робер и Педро од UPA), навистина има сличности. Ќе се повторам, одлична серија!
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#8
Таа е единствена шпанска (во вистинска смисла на зборот) која сум ја гледал, колку само уживав секој понеделник на МТВ...
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,230
Допаѓања
2,878
Поени
113
#10
И јас ја немам. Само на Макс и Бум ја има? Не знам зошто ја нема по кабловскиве
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#11
Да, јас не сум ја сретнал на некоја кабловска. На Boom ја има.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #12
Ана, да не знаеш кога ќе започне петта сезона на Хаус на Ф.Лајф? Во последно време ги загледував овие епизодите од четврта сезона и ме интересира за понатам.
 

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#13
Не верувам дека ќе почне наскоро. Веќе има две медицински серии, а и четвртата сезона скоро заврши, па мислам дека нема шанси скоро да почне. Можеби за неколку месеци, најверојатно кога ќе заврши PP, освен ако не направат поинаков распоред, па да даваат 3 мед. серии. Јас се надевам дека ќе продолжат да ги репризираат на HRT, па да ги изгледам неколкуте епизоди од петтата сезона кои ги пропуштив. :)
 

Posh Girl

Нов Член
Мислења
233
Допаѓања
0
Поени
0
#14
Со душа ја чекам новата сезона на Хаус на Фокс Лајф. Навистина се надевав дека ке започне наскоро, дури и мислев дека ке почне веднаш по репризата на четвртата сезона. Навистина се натажив кога прочитав дека нема најава за 5 сезона.:smrk:
 

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#17
Од утре (26.01.), криминалната драма LIE TO ME од понеделник до четврток околу 1-2h по полноќ на HRT1!
Од 1. февруари, третата сезона на SUPERNATURAL од вторник до четврток околу 23:30 на HRT1!

 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#20
На Фокс Лајф, Очајни домаќинки - 6та сезона започнува во вторник во 22:00