Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Предлог за отварање на теми

SomebodyUnique

Добро-Познат Член
Мислења
3,929
Допаѓања
191
Поени
63
Се согласувам со тоа. На форумов има некои членови што ги следат случувањата со новелите во Турција и добро би било истите да ги споделат тука па како што има тема за латино можи да се отвори и за турските серии.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #242
Отворете слободно. Не мора сите теми да ги отвараат админ и модератори. Ако има за корекција ќе корегираме.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #244
Не е одобрување. Секој член на форумов има еднакво право да отвори тема, само истата да биде според правилата и прописите.
 

Hook'O

Добро-Познат Член
Мислења
1,423
Допаѓања
53
Поени
48
Би било добро да има тема за новости за аргентинските телевизии. Знам, само 2-3 сме, но за телевизиите и новелите нема каде да се коментира.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Ајде, ајде, ко некој да пишува стварно за тоа. Има тема Вести од светот на теленовели, за што седи така таа тема?
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,079
Допаѓања
154
Поени
63
Би било добро да се пишува што серии даваат и локанлните/регионални телевизии нормано во соодветните теми Прајтам серии во Македонија и во темата Теленовели во Македонија.

Има тука членови од различни градови па да се информираат а и некој од тие локанли/регионални канали ги има онлајн на интернет.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Истите серии што одат во Скопје, одат и во другите градови, горе долу тука со епизодите.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,079
Допаѓања
154
Поени
63
Beauty напиша:
Истите серии што одат во Скопје, одат и во другите градови, горе долу тука со епизодите.
A на овие телевизииве што ги земаа ВМРО-вциве и ги преименуваа О2, А1 и кој и да беа другите што серии има ?
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Не знам, но други серии што ги нема на скопските МТМ/Скај Нет/АТВ, нема.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,079
Допаѓања
154
Поени
63
Beauty напиша:
Не знам, но други серии што ги нема на скопските МТМ/Скај Нет/АТВ, нема.
Затоа викам ако некој знае на тие телевизии што ќе има нека пише таму. Тетовскава Ултра ќе ја дава Шерлок Холмс но кога ќе почнат не знам.

Само штета ги нема тие телевизии немаат нити сајтови нити стримови на интернет за да може да видиме што серии даваат.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
Мене искрено не ми се допаѓа одделувањето на Новости за серии од Турција од Теленовела инфо. Главна причина - стварно сум навикната на една тема, веројатно и останатите.
Се работи за сапуници кои во суштина се од ист жанр, да не кажам исто ср***.
 

LucasScott

Нов Член
Мислења
8,009
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #254
Апсолутно не се согласувам. На ниту еден друг форум сериите од Турција/Индија не се третираат како теленовели, туку како серии. Долго време сакав да ја направам таа поделба, и еве денес седнав.

Тоа вас ништо не ви менува.

Љубителите на теленовели (шпански) ќе си читаат вести од теленовели, останатите за турски серии. Нема потреба да се мешаат.
 
Мислења
572
Допаѓања
22
Поени
18
Јас сум за поделбата али зошто турските не се преместат во делот ПРАЈМТАЈМ СЕРИИ што бараат под ТЕЛЕНОВЕЛИ... и кога веќе се прават такви разделби подобро би било во делот ПРАЈМТАЈМ СЕРИИ да се направи категорија Американски серии и таму сите серии да се стават од Америка а не како сега 5 категории има само за американските серии и после да се додадат категории на пример за Италијански серии, Француски итнн...
Исто така категориите Теленовела инфо , Primetime news кои треба да служат само за инфо, за новости а не во нив да има теми за Рејтинзи незнам што др.. значи да се средат малку овие категории.
 

Blagojche

Добро-Познат Член
Мислења
3,605
Допаѓања
49
Поени
48
Индиските серии се класифицираат како апла сапуници. :) А за нив каде да се објавува, ако на пример е откупена некоја серија од Индија? Ќе биде во Теленовели/Македонија или пак ќе има и за нив посебна тема??