Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Предлог за отварање на теми

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Немам јас сега пак што да отварам, кога сум веќе при крај. Сакав да пишам мислење/препорака па на некого може ќе му се најде во иднина ако ја планира. Се' знае каде се бараат препораки, а каде се бараат новости и тоа е тоа.

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Епа отвори ја де, мислењето ископирај го од Вести.

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Отворив. Само мислењата ги преместете од Вести.

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Гледам PeterGriffin пишува за новогодишна програма за српски телевизии но во тема што е наменета само за македонските телевизии па ако може да се отвори тема за новогодишна програма на балканските телевизии и таму да му се префрлат неговите мислења.

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Ќе има мали промени во организацијата:

1. Teмите од Теленовели од Венецуела се префрлени во Теленовели од други земји. Тој подфорум Венецуела не се коментира често, па непотребно седат подфоруми.
2. Подфорумот "Прајмтајм серии од други мрежи" е преименуван во "Американски серии од други мрежи". Покрај ова, ќе има и уште едно подфорумче "Серии од други земји", каде ќе бидат вметнати британските, скандинавските, балканските серии. Тие подфоруми ќе се средат и ќе гледам на актуелизирање на истите.
3. Дајте предлог за подфорум "Драмски серии". Некој нов да дојде ќе си помисли којзнае какви драметини има овде, а уствари се работи за турски и хрватски серии:406389: Дали да остане ист назив или да менуваме нешто?

Последен пат уредено:
Допаѓања: Steff

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,190
Допаѓања
384
Поени
83
Ќе има мали промени во организацијата:

1. Teмите од Теленовели од Венецуела се префрлени во Теленовели од други земји. Тој подфорум Венецуела не се коментира често, па непотребно седат подфоруми.
2. Подфорумот "Прајмтајм серии од други мрежи" е преименуван во "Американски серии од други мрежи". Покрај ова, ќе има и уште едно подфорумче "Серии од други земји", каде ќе бидат вметнати британските, скандинавските, балканските серии. Тие подфоруми ќе се средат и ќе гледам на актуелизирање на истите.
3. Дајте предлог за подфорум "Драмски серии". Некој нов да дојде ќе си помисли којзнае какви драметини има овде, а уствари се работи за турски и хрватски серии:406389: Дали да остане ист назив или да менуваме нешто?
Па не се само турски и Хрватски, има по некоја Јапонска/ Кинеска, каква и да е :406389::406389::406389:
Значи името си е во ред
Инаку може да додадеш една тема каде нема да се коментира, тука само ќе ги ставаш сериите кои си ги објавила, а не се почнати (Како за броеви на епизоди, слика со некоја информација за истата), по средено ќе е, вака не се знае кои ги имаш објавено, а имаш многу 334545

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Па не се само турски и Хрватски, има по некоја Јапонска/ Кинеска, каква и да е :406389::406389::406389:
Значи името си е во ред
Инаку може да додадеш една тема каде нема да се коментира, тука само ќе ги ставаш сериите кои си ги објавила, а не се почнати (Како за броеви на епизоди, слика со некоја информација за истата), по средено ќе е, вака не се знае кои ги имаш објавено, а имаш многу 334545
Форумот е сепак повеќе од турски серии :406389: Уште теми и згора на тоа слики и листи за турски серии, не.
Повеќе ќе се актуелизираат другите пофоруми.

Aslan Turkey

Добро-Познат Член
Мислења
1,601
Допаѓања
68
Поени
48
Banned #290
И јас се слошувам со анонимен да има таква тема и не само кај ддрамските серии туку и кај прајтам сериите се што е е земено за македонија да се објави во таа тема за да не бараш по другите теми. Имаше случај да го кажам за една серија не си знаела дали си ја објавила, а со таква тема ќе знаеш ќе отвориш и ќе провериш. Таа тема да не биде само за тиурските серии за хрватски итн .

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,190
Допаѓања
384
Поени
83
И јас се слошувам со анонимен да има таква тема и не само кај ддрамските серии туку и кај прајтам сериите се што е е земено за македонија да се објави во таа тема за да не бараш по другите теми. Имаше случај да го кажам за една серија не си знаела дали си ја објавила, а со таква тема ќе знаеш ќе отвориш и ќе провериш. Таа тема да не биде само за тиурските серии за хрватски итн .
Секако Хрватски, Турски, Американски, нека биде на ниво на форум за сите серии, а не тема во драмски

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
Јас сум за опција ако има можност при отварање теми да ти покаже дали постои таква тема. Сум видел така на некој други форуми

Последен пат уредено:

NaEdenCovekBratMu

Активен Член
Мислења
139
Допаѓања
122
Поени
43

2. Јас би предложил да бидат подфорумите „Серии од англиско говорно подрачје“ (каде што би биле американски, британски, канадски итн.) и „Серии од неанглиско говорно подрачје“ за сите други прајмтајм серии. :)

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
Конечно е направена организацијата на Прајмтајм серии. Ќе се работи на тој дел од сега со теми и коментари, како и измени на веќе постоечките теми. Британските, австралиските, скандинавските серии се конечно во друг подфорум.

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,845
Допаѓања
582
Поени
113
Кај е темата за моите "Среќни луѓе" ? Да чекам Дани традиционално да ја отвори или да ја отворам. Дани ?

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,068
Допаѓања
643
Поени
113
Баш ми текна денеска дека воопшто не ја коментирате и дека темата сеуште не е отворена. :406389:

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
По две години пауза, ги враќаме темите за информирање за распоред на американските национални тв. Најинтересните нови серии ќе добиваат и теми, а паралелно ќе се врши реновирањето на старите теми, кои како што гледам, три четири години не се апдејтувани :406389:

Последниов период ги актуелизирам американските серии кои се подзаборавија.