Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Предлог за отварање на теми

Rebellious angel

Глобален модератор
Мислења
696
Допаѓања
0
Поени
16
#41
На Телекабел ги тргнаа пред некое време за да стават неколку нови (глупи) канали. :off: Добро, ги ставија и двете Sport Klub, ама на местото на FOXlife и FOX Crime ставија Disney XD и Cinemania, каде што не сум видела ниеден асален или понов филм. :cekam:

Beauty напиша:
И така веќе ги немаме тие два канали.
Тоа јас и ти ги немаме, ама повеќето тука сигурно ги имаат. :)
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#43
И јас ги имам, се надевам дека нема да ме снајде таков баксуз како вас.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,100
Допаѓања
171
Поени
63
#44
ја ги имам на Макс тв FOXlife и FOX Crime со превод на Македонски,Српски,Албански
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#46
Најдоле има еден подфорум Теленовели од Турција и Индија, таму е затоа што имам проблем со нивното подредување, ќе биде средено за некој час.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#47
Можно ли е да се изведе да се направи подфорум во Музика :

Евровизија 2011?

Затоа што планирам да започнам со гласањата поединечно песна по песна, па не знам дали така да правам и секоја земја да има сопствена тема со анкета (кога сме анкетата сакам да прашам дали може некако да се гледа кој која оцена ја дал како во Кајгана на пример), или пак во Странска музика да направам посебна тема па за секоја песна нова анкета или пак како лани по порака или само со коментар да се остават оценки?

Мислам дека поинтересно ќе биде посебен подфорум, ама ете вие оцените.
 

Крис

Администратор
Мислења
5,319
Допаѓања
2
Поени
38
#50
Веројатно веќе си го средил тоа, ги видов приватните пораки...
 

Игор

Нов Член
Мислења
493
Допаѓања
0
Поени
0
#51
Може ли да го преименувам потфорумот „Литература и драма“ во „Литература и театар?“ Тоа отсекогаш ми бодело очи, зашто драмата Е книжевен жанр. :)
 

Phillip

Активен Член
Мислења
1,796
Допаѓања
14
Поени
38
#53
Предлагам да се отвори нов подфорум за Концерти и слични работи во Музика. :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,282
Допаѓања
2,969
Поени
113
#54
Мислам дека нема потреба. Добро е поделена музиката и за некаков концерт може да се пишува во темите на пејачите и пејачките.
Тема за концерти посебна може да се отвори, ама цел подфорум нема никаква потреба.
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#55
Темите за земјите на Евровизија се избришани. Деновиве ќе разгледам ново решение за поинаков концепт на гласање.

Поздрав.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#57
Ако можи подфорумот Фамилија да се преименува во Семејство и пријатели (или слично). Мислам дека ќе се отвори можност за повеќе теми така. Вака е некако ограничен
 

Bobi!

Глобален модератор
Мислења
6,690
Допаѓања
0
Поени
0
#59
Chris напиша:
Боби зошто го направи тоа? Баш ми се допадна начинот...
Не знам, едноставно ми сметаше. Ќе направам некој нов начин, можеби во две теми ќе поделам секоја за секое полуфинале. А можеби пак ќе направам да се одберат сите песни па после со евровизиски поени (1-2) да се гласа за секое полуфинале и секој да елиминираме пример по една песна за да дојдиме до 10 од секое полуфинале. Имам други идеи, ќе видиме.
 

Mulholland

Нов Член
Мислења
382
Допаѓања
0
Поени
0
#60
Bobi напиша:
Не знам, едноставно ми сметаше. Ќе направам некој нов начин, можеби во две теми ќе поделам секоја за секое полуфинале. А можеби пак ќе направам да се одберат сите песни па после со евровизиски поени (1-2) да се гласа за секое полуфинале и секој да елиминираме пример по една песна за да дојдиме до 10 од секое полуфинале. Имам други идеи, ќе видиме.
Те искара LucasScott :)
Види таму обично ги делат евровизиските песни во POTS, можеш така да отвориш по 1 тема за секој pot :)