Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Register Најави се

ТВ Пакет портал

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

Developerv2

Администратор
Мислења
98
Допаѓања
98
Поени
18


Beauty jel si i hakerka postala u zadnje vreme?
Слободно можеш да го посетуваш форумот/страната и да не се замараш со овие репорти. Phishing е метод на ловење на податоци на корисниците на самиот софтвер, но за да пристапиш на www.tvpaket.com.mk не ти бара никакво логирање па така да нема ни што да ти уловат "хакерите". Многу пати самите антивурсни програми детектираат одредени додатоци/plugins што се постари верзии а ги користат многу веб страници и затоа те предупредува самиот софтвер.
 

PeterGriffin

Добро-Познат Член
Мислења
493
Допаѓања
260
Поени
63
Jaс немам антивирус некој инсталирано додатно на лаптоп туку само од Windows 10 оној Windows Security, така да не ми се појави ова.
Imam i ja Windows Defender uz Win8.1 ali je golo g pa sam pored njega instalirao i ovaj Bitdefender, ovo je bila šala. :lilee: Nadam se da se ne ljutite. :namignuva:
@Developerv2 znam, hvala. Nego se malo šalim.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
Дали порталот го има на time.mk или Grid?
Имам Grid aпликација ама не сум сретнал досега од ТВ пакет содржини.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
Grid имаат добра апликација и често од таму ги читам вестите од политика, забава, здравје, твитови...
Би било добро да се направи договор со нив, да ги додаваат и од Тв пакет информациите.
 
Мислења
46
Допаѓања
41
Поени
18
Не оди тоа туку така сакам да ме има... Мислам едка Бјути знае евентуално некој од раководството, дека за да се биде на агрегаторите, потребни се различни услови да бидат исполнети, во поглед на посетеност и статии дневно. Од услови, ако не грешам, Тајм.мк има најстроги и затоа и нема толку многу извори како Грид, Дејли.мк или Вести.мк