Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Register Најави се

ТВ Пакет портал

  • Автор на оваа тема Крис
  • Датум кога е започната темата

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
А како ќе стигнува известувањето?
Нотификација излегува на Google Chrome или зависи кој прелистувач се кориси.
Не сум пробал како е на мобилните но вака е на компјутер. Без разлика на кој сајт си доколку ја прифатиш оваа опција ќе се појави новата вест од Тв пакет како нотификација да те извести да прочиташ.
 

Developerv2

Администратор
Мислења
98
Допаѓања
98
Поени
18
А како ќе стигнува известувањето?
Прифатете па ќе видете известување на вашиот уред секундарно штом се објави нова вест на порталот, но под услов уредот да е онлајн инаку ќе добиете известување откако ќе бидете онлајн.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
Прифатете па ќе видете известување на вашиот уред секундарно штом се објави нова вест на порталот, но под услов уредот да е онлајн инаку ќе добиете известување откако ќе бидете онлајн.
Нормално дека мора да имаш интернет вклучено.
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,676
Допаѓања
4,621
Поени
113
Од денеска се добредојдени критики и коментари на сајтот. Може да коментирате на било која статија со ваш коментар преку корисничко име од ФБ, Твитер или преку регистрација на disqus.com.

Одиме напред :namignuva:
 

Hook'O

Добро-Познат Член
Мислења
1,425
Допаѓања
56
Поени
48
Зошто мора да се бришат мислења? Доволно е предупредување дека се бега од темата.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
6,602
Допаѓања
996
Поени
113
Одлична е, само имам една замерка- не наведувате ги кои прајтајм серии се емитуваат кај броевите за епизоди, затоа што е минливо тоа, за некое време тие ќе завршат па ќе треба нова реклама. Останатото одлично, може и на Сител да се пушти рекламата :)
 

anonimen

Добро-Познат Член
Мислења
2,565
Допаѓања
661
Поени
113
Ви се допаѓа ли рекламата за порталот/форумот? :190950:

Дали да се пушти на некој тв канал, доколку сме во можност..

Добра е, само термините почесто да се менуваат, на форумот е редовно (освен оваа недела), ама на сајтот мислам дека не е баш редовно колку што знам!
 

Transporter

Активен Член
Мислења
470
Допаѓања
95
Поени
28
Дефинирајте си еден фонт и тој нека иде за све. Вака на спотов гледам 10 фонтови и тоа изгледа гадно. Иначе ко темплејтче е топ и супер личи.
 
Допаѓања: TVman

M@RKO

Добро-Познат Член
Мислења
10,545
Допаѓања
289
Поени
83
Убава е рекламата но додајте и зборување за да привлече повеќе луѓе кога ќе слушнат одма ќе се загледаат во рекламата. Оваа реклама би било добро да оди за време на турски серии на Сител, Канал 5, Алфа..
 

Beauty

Администратор
Мислења
19,676
Допаѓања
4,621
Поени
113
Убава е рекламата но додајте и зборување за да привлече повеќе луѓе кога ќе слушнат одма ќе се загледаат во рекламата. Оваа реклама би било добро да оди за време на турски серии на Сител, Канал 5, Алфа..
Ако платиш на Сител и Канал да им оди во најгледаните термини, онда супер :406389:
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
6,602
Допаѓања
996
Поени
113
Може и компромис да се направи, вие и така ги фалете и рекламирате, па и тие за возврат да ви дадат некоја реклама :)
 

Steff

Добро-Познат Член
Мислења
1,794
Допаѓања
1,385
Поени
113
Бесплатно рекламирање на телевизии кои заработуваат од реклами и тоа во прајмтајм :religiozen: тоа е невозможно и во паралелен универзум.

Публицитет во форуми, портали итн е секогаш добар за телевизии ама тие немаат ништо со тоа, не тражат од порталите да ги фалат.