Добредојде на форумот

Регистрирајте сѐ или логирајте сѐ за да имате целосен пристап на форумот на ТВ Пакет!

Најави се

Império, Rede Globo|2014/15

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,812
Допаѓања
567
Поени
113
#21
Јас ја имам одгледано само првата епизода и не ме влечеше понатаму бидејќи тој период барав некоја динамична серија, а ова е токму спротивното. Мислам се' е добро и квалитетно снимено, но некако млако и досадно. Може да ја гледам единствено доколку се презаситам од серии некогаш или ако немам на залиха нешто бразилско.
 

Beauty

Администратор
Мислења
18,238
Допаѓања
2,887
Поени
113
#23
Како фан на бразилски новели, баба ми вика дека ова е убедливо најлошата бразилска серија. Ништо особено немало во неа, никакви случувања, невидена досадна новела од 160 и кусур епизоди. Значи добро што не ја гледав, но затоа планирам Карибите да ги почнам.