Los Rey, Azteca|2012-2013

LucasScott

Глобален модератор
Мислења
8,011
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #1


ФАМИЛИЈАТА РЕЈ
Број на епизоди : 125

"Фамилијата Реј" е мексиканска ТВ новела, снимена во 2012 година, од страна на продукцијата на Ацтека, која ги создаде популарните "Кога ќе бидеш моја" и "Кандидат". Главните улоги им припаднаа на Мишел Браун (ѕвездата на Скриени страсти и Научи ме да сакам) и младата и талентирана Росана Нахера.

Содржина :
Главата на фамилијата Реј, дон Еверардо е еден од најпознатите и највлијателни моќници во Мексико, но и во светот. Сопственик е на семејната компанија гигант, а оженет е со Мануела Сан Висенте со која има три деца, Вадо, Гиљермо и Матијас. Живеат на голема хациенда, опкружена со беспрекорни пејсажи, и идила каква што секој би посакал. Меѓутоа, нивната приказна на богатство, власт и моќ има мрачна позадина, проткаена со неверства и предавства. Еверардо израснал на село, со својот најдобар пријател Педро Малвидо. И двајцата биле сиромашни, а желбата за пари и среќна иднина ги натерала да заминат за Америка и да го остварат американскиот сон. И двајцата биле вљубени во Мануела, но си ветиле дека ќе ја заборават таа љубов во име на пријателството, и ќе се посветат на заработка на пари. Меѓутоа, Еверардо одлучил да го прекрши договорот и по враќањето од Америка, ја завел убавата Мануела, а неговиот пријател Педро го сместил во затвор, обвинувајќи го за превара и на тој начин му го земал стекнатото богатство. И сега, години подоцна, кога Педро излегува на слобода, започнува да ја открива вистината и сите детали за наместеното злосторство. Потполно е скршен и разочаран од сплетките на човекот кој го сметал за свој најдобар пријател, кој не само што го сместил во затвор, туку се оженил и со неговата сакана Ману и му го превзел целото богатство. За Педро доаѓа време на голема одмазда, време на враќање на она што одамна е загубено и вистинска војна со фамилијата Реј.
Воден од несопирливата желба за одмазда, Педро ги труе своите деца, синот Педро Луис и ќерката Лоренца да ја мразат фамилијата Реј. И додека синот е опседнат со одмаздата кон фамилијата Реј, ќерката Лоренца е на чекор да му зададе удар на татка си каков што никој не можеше да очекува.
Лоренца Малвидо и Матијас Реј се вљубуваат еден во друг и одлучуваат да се борат за својата љубов, и покрај сенките од минатото кои ги следат нивните семејства. Така, Матијас и Лоренца ќе се венчаат и доаѓа моментот кога Матијас ја носи саканата сопруга на хациендата на својата фамилија. И токму од тој момент започнуваат сплетките кои никој нема да може да ги сопре. Постариот брат Вадо му завидува и го мрази харизматичниот Матијас, затоа што стравува дека Лоренца може да роди наследник на фамилијарната империја и така да ги остави него и сопругата Паола без ништо. Единствена која од самиот почеток ќе биде рамо до рамо со Матијас и Лоренца е Мануела Сан Висенте, сега веќе зрела жена, која пред многу години, не сакајќи разори едно големо пријателство и која сега ќе се труди со сите сили да ги помири смртно раскараните семејства Реј и Малвидо. Што сѐ ја очекува младата невеста на големиот имот на Реј? Заплеткана во виорот на судбината, за Лоренца следуваат бурни времиња во кои ќе мора да се бори за вистинската среќа и големата љубов.

Улоги : Leonardo Garcia, Michel Brown, Rossana Najera, Juan Alfonso Baptista, Ana Belena, Fernando Alonso, Cecilia Ponce, José Alonso, Ofelia Medina, Fernando Luján, Ariel López Padilla, Victor Huggo Martin, and Elizabeth Cervantes.
 
Последен пат уредено од модератор:

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#4
По презимето и актерите ме потсетува на Passion de Gavilanes.
Ми се допаѓа изботот на актери во секој случај. Леонардо Гарсија го имам видено само во едно реално шоу El Principe Azul, не се сеќавам дали во некоја серија го имам гледано
 

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
#5
Јас тој актер го знам од Белинда (не ја имам гледано, но толку многу сакав да ја гледам што во списанија и на интернет само за неа читав еден период) .
 

LucasScott

Глобален модератор
Мислења
8,011
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #6
Ау, Даниело. Белинда? :haha: Се смеам бидејки и јас сум таков. Во моментов само за Rosa Diamante читам по форуми, не знам зошто, ми боде очи истално влагам во теми за таа серија. :haha:
 

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
#7
Да, многу ми се свиѓаше содржината и знам дека во Тв Новеле читав секоја епизода што ќе се случува, ги знаев и ликовите и содржината и случките, а не ја гледав :haha:
Роса Дијаманте, Телемундо? :podaleku:
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#8
На Романтика ги даваа(т) овие реални шоу-а
Protagonistas de telenovela 1-2
El Principe Azul
La Cenicienta, си викам точно напишав. Ама Леонардо кратко беше во Принцот, се откажа и потоа негови другари актери исто продолжија до крај.

Промо материјаливе не откриваа ништо па не знам дали оваа серија би била интересна или не.
 

LucasScott

Глобален модератор
Мислења
8,011
Допаѓања
0
Поени
0
Автор на оваа тема #9
Сите тие набројани реалити ги гледав. Одвратен беше Леонардо со неговата гринга мајка и надуваниот Андрес Гарсија. Потоа откако го сменија доведоа двајца принца на бели коњи. Едниот беше Малвин Кабрера (Te voy a ensenar a Querer) а другиот беше помалку познат.

Што се однесува до Los Rey како што пишува, теленовелата е римејк на американската Далас.
 

Missy

Нов Член
Мислења
3,189
Допаѓања
0
Поени
0
#10
Другиот е Jose Luis Franco http://www.imdb.com/name/nm0290573/

Кај и да е ќе ги почнам од Далас новите епизоди па ако некогаш дочекаме теленовелата ва ТВ да се дава можи и таа да ја гледам
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,317
Допаѓања
384
Поени
83
#12
Oh yeah, ова се чекаше. Ќе ја гледам на нет од понеделник, да држам чекор со вас што ќе гледате на МТМ и заедно да ја коментираме :)
 
Последен пат уредено:

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
#13
И мене ми се допаѓа приказната. Се надевам ќе имам време да ја гледам.
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
3,939
Допаѓања
620
Поени
113
#14
Јас нема да можам да ја почнам од понеделник, но сепак ќе ве следам со вашите коментари.
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,317
Допаѓања
384
Поени
83
#16
Не ме зезајте сега, заради вас ќе ја почнам на нет да ја гледаме сите заедно :)
 

Beauty

Администратор
Мислења
17,425
Допаѓања
2,180
Поени
113
#17
Па тоа им е некоја мексиканска традиционална музика, не ме чуди. И Златен глас чинам имаше ваков жанр на музика :406389:
 

TVman

Добро-Познат Член
Мислења
5,317
Допаѓања
384
Поени
83
#19
Па тоа им е некоја мексиканска традиционална музика, не ме чуди. И Златен глас чинам имаше ваков жанр на музика :406389:
Хахах, мислев на тоа што Спешл нема да гледа, и ти што рече дека ќе гледаш да најдеш време. Зар не се гледа обавезно :) ?
 

Some Special

Добро-Познат Член
Мислења
3,939
Допаѓања
620
Поени
113
#20
@Aslan Turkey потврди дека ќе ја поставува веднаш после премиерата на МТМ? Бидејќи само Бјути ќе можи да ја гледа премиерата на ТВ. :D Ние другите не живееме во Скопје, а како што беше кажано, нашите локални подоцна ќе ја почнат.